تولید شیشه‌های ضدگلوله در ایران

تولید شیشه‌های ضدگلوله در ایران

http://www.bananews.irرئیس اتحادیه شیشه و آینه گفت: میزان و کیفیت تولید داخلی بسیار بالا است و همین کیفیت بالا باعث جذب بازار داخلی و بازارهای کشورهای همسایه شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد علی قنبری در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: ۴۰درصد از تولید داخلی شیشه و آئینه به کشورهای دیگر همچون کشورهای حوزه خلیج فارس، روسیه ، هند، افغانستان و در برخی مواقع به اروپا نیز صادر می شود. کشورهای مالزی، ترکیه و اندونزی در مواقعی که حجم تولیدشان با وجود تکنولوژی بسیار خوب محصولات ایرانی را به نام محصولات خود به دیگر کشورها صادر می کنند.

وی همچنین گفت: آخرین روش تولید شیشه در کارخانه‌های ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از بهترین شیشه های فلور که جایگزین شیشه های سنتی هستند را تولید می کنند. شیشه فلور شیشه ای بدون موج و جوش است که از حساس ترین موارد استفاده این شیشه می‌توان به شیشه اتومبیل اشاره کرد.

او تصریح کرد: تولید شیشه در ایران دو برابر ساخت و ساز ساختمان است.

قنبری با اشاره به این که در ایران شیشه ضدگلوله، شیشه خم، شیشه دو جداره و سه جداره تولید می شود گفت: ایران قابلیت آن را دارد که هر نوع شیشه ای را تولید کند و شیشه های خمی که در یخچال های بستنی سازی و یخچال های مختلف استفاده می شود در ایران ساخته می شوند.

او در پاسخ به دلیل بالا بودن قیمت میزهای شیشه ای گفت: قیمت میزهای شیشه ای به دلیل قیمت شیشه استفاده شده در آنها گران نیست بلکه به دلیل فعالیتی است که روی آن ها صورت می گیرد، چون هزینه دودی کردن و نشکن کردن شیشه ۱۰میلی متری بالاست.

وی در پایان گفت: افزایش ۱۳ درصدی قیمت شیشه به دلیل افزایش قیمت گاز بوده است.

 

 

 

    نظرات