گران‌ترین آپارتمان تهران به‌فروش رفت/ متری ۲۴ میلیون تومان

گران‌ترین آپارتمان تهران به‌فروش رفت/ متری ۲۴ میلیون تومان

http://www.bananews.ir/با وجود گرانی مسکن، بازار پیش فروش آپارتمان در شمال تهران داغ است به طوری‌که یک واحد آپارتمان با قیمت هر مترمربع ۲۴ میلیون تومان در این منطقه پیش فروش شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در سال‌های اخیر بازار پیش فروش مسکن به خصوص در مناطق شمالی شهر تهران با رونق زیاد همراه بوده است و مالکان ترجیح می دهند که تا پیش از پایان یافتن کار ساخت و ساز آپارتمان‌های خود را به فروش برسانند.

برخی از مالکان هم برای اینکه در ادامه ساخت و ساز با مشکل مالی مواجه نشوند، ترجیح می دهند که زودتر از موعد آپارتمان های خود را با قیمت مناسب به فروش برسانند اما دسته سومی از پیش فروش هم وجود دارد که متقاضیان به دلیل سازنده به نام و طراحی آن سعی می کنند که آن را خریداری کنند.

در واقع، این دسته از مشتریان سعی می کنند با ارایه قیمت بالاتر، این واحدها را که بسیار لوکس و با کیفیت هستند خریداری کنند، بنابراین عمده این معاملات به صورت خصوصی و با قیمت‌های بالایی انجام می گیرد.

به همین دلیل بازار پیش فروش در شمال تهران به واسطه شهرت سازندگان و طراحان، داغ است و هرکدام از مشتریان سعی می کنند که سریعتر از دیگران این واحدها را خریداری کنند؛ به همین جهت گاهی رکوردهای عجیبی در قیمت آپارتمان‌های لوکس در شمال تهران ثبت می شود.

به تازگی یک واحد آپارتمان ۴۳۰ متری در طبقه هشتم با کلیه امکانات در منطقه فرشته تهران با قیمت هر مترمربع ۲۴ میلیون تومان به فروش رفته که یک رکورد در قیمت آپارتمان‌های تهران به شمار می رود. یک مشاور املاک در گفتگو با مهر دلیل فروش گران قیمت این آپارتمان را سازنده و طراح آن دانست که یکی از معروفترین‌ها در این خصوص هستند.

البته این واحد بدون حضور در بنگاه املاک و به صورت خصوصی میان خریدار و فروشنده به فروش رسیده است اما ظاهرا تاثیر زیادی بر قیمت‌ها گذاشته است.

پیش فروش واحدها در برخی از مواقع هم به زیان مشتری تمام می شود، زیرا سوء استفاده در این بخش بسیار زیاد است؛ بنابراین شناخت سازنده و مالک در این بخش از بازار مسکن اهمیت زیادی دارد.

نرخ پیش فروش آپارتمان در برخی مناطق تهران

در منطقه صادقیه سازمان برنامه یک واحد ۱۳۰ متری در مرحله خاک برداری با حداقل پیش پرداخت ۸۵ درصد متری ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و یک واحد ۱۰۰ متری در شادمان دو خوابه متری ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

یک واحد ۱۲۰ متری در قیطریه قلندری شمالی با تحویل ۱۱ ماهه با قیمت ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و در دیباجی جنوبی واحدی با ۱۷۵ متر مساحت و تحویل ۱۸ ماهه ۱۴۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

یک آپارتمان به مساحت ۱۵۰ متر ۳ خوابه با دو پارکینگ و تحویل ۶ ماهه با قیمت ۷۰۰ میلیون تومان پیش پرداخت به فروش می رسد و دو واحد ۱۹۵ و ۲۴۵ متری با ۳ پارکینگ متری ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

۳ واحد در ستاری به مساحت ۹۲ و ۹۶ متر تحویل دو ماهه به قیمت ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در هر مترمربع به فروش می رسد و در دارآباد واحدهای ۹۷ تا ۱۳۰ متری با قیمت پایه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در هر مترمربع قیمت گذاری شده است.

 

 

 

    نظرات