واگذاری ۶ هزار واحد مسکونی‌مهر به متقاضیان در زنجان

واگذاری ۶ هزار واحد مسکونی‌مهر به متقاضیان در زنجان

www.BanaNews.irمدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: در نیمه دوم امسال ۶ هزار واحد مسکونی‌مهر در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر تحویل متقاضیان در استان خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حافظ باباپور، در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان اینکه پروژه ۲۲۴۴ واحدی رضوان از عظیم‎ترین واحدهای مسکونی‌مهری است که قرار است به متقاضیان واگذار شود، افزود: خوشبختانه تا به امروز شاهد پیشرفت ۸۰ درصدی این پروژه هستیم که متأسفانه به دلیل افزایش قیمت مصالح و لوازم، زمان تحویل آن به متقاضیان کمی به تعویق خواهد افتاد.

وی با تأکید بر اینکه استان زنجان در بحث وضعیت مسکن‌مهر همواره یکی از استان‎های پیشرو در سطح کشور بوده است، تصریح کرد: در این زمینه و بر اساس آخرین رتبه‎بندی‎های صورت گرفته، استان زنجان در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و زیر ۲۵ هزار نفر همچنان رتبه اول را در اختیار دارد و این در حالی است که در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر بیش از ۲۶ هزار و ۹۳۶ واحد مسکونی‌مهر عقد قرارداد شده و بیش از ۸۰ درصد برنامه‎های سال‌جاری محقق گشته است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اخیراً در حدود ۱۲ پروژه به متقاضیانی که در سال گذشته و امسال ثبت‎نام و اولین آورده خود را واریز کرده‎اند، پیامک‎هایی جهت انتخاب پروژه‌ها در سال شده است، اظهار کرد: مزایای پروژه‎های مسکن‌مهر در استان زنجان این است که همه این پروژه‌ها در داخل محدوده قانونی شهرها بوده و پراکندگی ویژه‌ای دارد، این در حالی است که در حدود ۶۵۰۰ نفر نیز به دلیل عدم واریز پول، پیامک مربوطه به آن‌ها ارسال شده است.

باباپور، از پروژه‎های مسکن‌مهر گروهی به عنوان برنامه آتی این اداره‌کل یاد کرد و گفت: در زمینه پروژه‌های مسکن‌مهر گروهی ۳ سایت در سطح استان داریم که ۲ سایت در مرکز استان و یک سایت نیز در شهر قیدار واقع شده و از پیشرفت فیزیکی خوبی نسبت به سایر پروژه‎ها برخوردار است. همچنین این پروژه‎ها در شهر قیدار به ۳ نفر و در شهر زنجان نیز به ۴ نفر تحویل داده می‌شود تا خودشان با اخذ پروانه و تسهیلات، پروژه را شروع کرده و پایان‌کار دریافت کنند.

 

وی با بیان اینکه متقاضیانی که تا پایان سال ۸۹ ثبت‌نام کرده و واریزی داشتند، ۲۱ تیرماه امسال در قالب جشن مسکن‌مهر، واحدهای خود را که بالغ بر ۵۲ هزار واحد مسکونی‌مهر بود دریافت کردند، خاطرنشان کرد: مابقی ثبت‎نامی‌های سال گذشته که در حدود ۶۵۰۰ نفر می‎باشند، یک سایت ۷۰ هکتاری با مجوز شورای عالی معماری شهرسازی در این راستا به محدوده قانونی شهر اضافه کردیم.

 

 

 

    نظرات