زمزمه افزایش دوباره قیمت مسکن مهر

زمزمه افزایش دوباره قیمت مسکن مهر

www.BanaNews.irرییس کانون سراسری انبوه‌سازان از احتمال افزایش دوباره قیمت مسکن مهر خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ایرج رهبر در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در مورد آخرین وضعیت اجرای ابلاغیه دولت برای افزایش حداکثر ۱۳ درصدی قیمت مسکن مهر گفت: افزایش قیمت مسکن مهر از سوی وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده است؛ اما همچنان ما منتظر جمع‌بندی نظرات کارشناسی انبوه‌سازان هستیم؛ چراکه اعتقاد داریم باید قیمت مسکن مهر افزایش بیشتری پیدا می‌کرد.

افزایش قیمت به نفع چه کسانی است؟
رهبر ادامه داد: انبوه‌سازان همچنان در حال بررسی ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی برای افزایش قیمت مسکن مهر هستند؛ چرا که برخی از موارد این ابلاغیه مناسب و برخی از موارد آن خوب نیست. رهبر با تاکید بر اینکه موارد خوب ابلاغیه شامل حال انبوه‌سازانی که در اواخر کار ساخت مسکن مهر هستند می‌شود، تصریح کرد: انبوه‌سازانی که در اوایل کار خود در پروژه مسکن مهر هستند این ابلاغیه چندان به نفع آنها نخواهد بود.
میلگرد و سیمان هنوز گران است
رییس کانون سراسری انبوه‌سازان اضافه کرد: برای انبوه‌سازانی که به تازگی کار خود را آغاز کرده‌اند، تفاوت قیمت مصالح ساختمانی مثل میلگرد و سیمان بیشتر از مبلغی است که اعلام شده است. وی در پاسخ به این سوال که نظر انبوه‌سازان در خصوص افزایش مجدد قیمت مسکن مهر چه عددی است، گفت: باید انبوه‌سازان نظرات کارشناسی خود را به وزارت راه و شهرسازی اعلام کنند و باید یک مقدار بیشتر بر روی افزایش قیمت‌ها کار شود تا در روند اجرایی کار مسکن مهر وقفه‌ای ایجاد نشود. رهبر در پاسخ به این سوال که منظور شما این است که قیمت واحدهایی که تازه، کار ساخت آنها شروع شده باید افزایش بیشتری پیدا می‌کرد، تصریح کرد: دقیقا، چراکه قیمت میلگرد و آهن‌‌آلات هر کیلو ۱۰۰۰ تومان تفاوت قیمت با شروع احداث مسکن مهر دارد، بنابراین باعث می‌شود که بیش از ۴۵ هزار تومان در هر مترمربع افزایش قیمت میلگرد داشته باشیم.
اعلام قیمت پیشنهادی جدید تا هفته آینده
رهبر با بیان اینکه این موضوع باید بررسی شود تا جوابگوی انبوه سازان نیز باشیم، ادامه داد: این نظرات در حال جمع‌آوری است و تا هفته آینده تقدیم وزیر راه و شهرسازی خواهد شد. براساس این گزارش، در ابلاغیه‌ای که وزارت راه و شهرسازی در ۲۰ آذر ماه ابلاغ کرد قیمت تمام شده انواع واحدهای مسکونی مهر بسته به میزان پیشرفت کار برای هر مترمربع بین ۱۵ هزار تومان تا ۴۰ هزار تومان افزایش یافت که البته به گفته یک مقام مسوول در وزارت راه و شهرسازی این افزایش قیمت بدون احتساب ما به التفاوت هزینه آسانسور است، چرا که قیمت آسانسور طی دو ماه گذشته افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

 

 

 

    نظرات