دومین نمایشگاه بین‌المللی شهربازی و پارک‌ها برگزار می‌شود

دومین نمایشگاه بین‌المللی شهربازی و پارک‌ها برگزار می‌شود

http://www.bananews.ir/دومین نمایشگاه بین المللی شهربازی، پارک‌ها و تجهیزات فن‌آوری اوقات فراغت و سرگرمی ۱۸ تا ۲۱ بهمن ماه با حضور د‌ه‌ها شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در دومین نمایشگاه بین المللی شهربازی، پارک‌ها و تجهیزات فن آوری اوقات فراغت و سرگرمی، انواع تجهیزات و وسایل شهربازی‌ها، خدمات و محصولات اوقات فراغت، تجهیزات پارکهای آبی، مراکز تفریحی و پارکهای موضوعی، تجهیزات پلاستیکی پارکی و فایبرگلاس، مبلمان پارکی، نورپردازی و فضاسازی‌ها و طراحی پارکها، وسایل و تجهیزات ورزشی و نشاط آور، تجهیزات ایمنی و سیستم‌های کنترل ورودی‌ها، بیمه‌ها، هدایا، سوغات، تجهیزات و ماشین‌های سکه‌ای و اغذیه، بازیهای رایانه‌ای و الکترونیکی، تجهیزات تفریحی و سرگرمی هتل‌ها، آژانس‌ها و مراکز گردشگری، تجهیزات انواع سرگرمی‌ها، خدمات و محصولات اوقات فراغت، تجهیزات نمایش و شو و معرفی فرصتهای سرمایه گذاری و ساخت شهربازی و مجتمع‌های تفریحی، ارائه می‌شود و در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

 

شهرداری‌ها، سازمانها و نهادهای دولتی و نیمه خصوصی، مجتمع‌ها و مراکز شهربازی‌های روباز و سرپوشیده، مراکز ارائه دهنده خدمات ورزشی و سرگرمی، کارگاه‌ها و کارخانه‌های سازنده و تولید کننده تجهیزات مرتبط با شهربازی‌ها و پارک‌ها و شرکت‌های مختلف بیمه‌ای و سرمایه گذاری، از جمله مشارکت کنندگان در این نمایشگاه هستند.

در دومین نمایشگاه بین المللی شهربازی، پارک‌ها و تجهیزات فن آوری اوقات فراغت و سرگرمی، علاوه بر شرکت‌های مختلف داخلی، شرکت هایی از کشورهای روسیه، چین، ترکیه، ایتالیا و امارات؛ کالاها، تجهیزات و خدمات خود را عرضه می‌کنند.

کمک به استانداردسازی و افزایش استاندارد تجهیزات شهربازی‌ها و پارک‌ها، بکارگیری تجهیزات و تکنولوژی‌های نوین در شهربازی‌ها، ایجاد بستر لازم برای تبادل اطلاعات، ایجاد زمینه برای سرمایه گذاری و توجه دادن مردم و مسئولان به موضوع اوقات فراغت، نشاط و ورزش در جامعه؛ مهمترین اهداف برگزاری دومین نماشگاه بین المللی شهربازی، پارک‌ها و تجهیزات فن آوری اوقات فراغت و سرگرمی است.

در واقع این نمایشگاه برای شهرداری‌ها و متولیان شهربازی‌های کشور فرصتی را فراهم خواهد کرد تا ضمن معرفی و ارائه توانمندی‌های خود، از تکنولوژی‌های روز جهان نیز مطلع شده و در صورت نیاز از آنها بهره لازم را ببرند و برگزاری مسابقات مختلف تفریحی ورزشی، مسابقات هوش و سرگرمی و تشکیل ۸ کارگاه آموزشی درباره استانداردسازی شهربازی‌ها و پارک‌ها، از جمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

طی سالهای گذشته در کشورمان به موضوع صنعت شهربازی توجه خاصی نشد و متناسب با رشد جمعیت و شهرنشینی روند ساخت و سرمایه گذاری در این بخش به خوبی پیش نرفت و با کندی صورت گرفت. امروز شهربازی‌های روباز کشور عمری بیش از ۲۵ سال دارند و این موضوع متاسفانه هر از گاهی، موجب بروز حودث ناگواری برای شهروندان می‌شود.

موضوع شهربازی، پارک‌ها و مکان‌های اوقات فراغت یکی از مباحث مهم در دنیای صنعتی امروز محسوب می‌شود. این امر از یک سو جامعه را به سمت سلامت، شادی، کار و تلاش و دوری از ناهنجاریهای زندگی روزمره هدایت کرده و از طرفی دیگر بزرگترین کانون‌های جذب گردشگر و مخاطبان را ایجاد می‌نماید. این صنعت امروز نه تنها یکی از جذابترین صنایع برای سرمایه گذاری بوده بلکه بسیاری از صنایع و خدمات را نیز با خود همراه کرده و به یکی از فعالیت‌های ثروت ساز در دنیا تبدیل شده است.

    نظرات