اجاره مسکن بوی شب عید گرفت

اجاره مسکن بوی شب عید گرفت

http://www.bananews.ir/چند روزی است که اغلب بنگاهداران مسکن در مناطق مختلف تهران خبر از بازگشت رونق البته به میزان ضعیف به بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی می‌دهند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) معمولا یک یا دو ماه باقی مانده به سال جدید ، بازار اجاره واحدهای مسکونی با مراجعه عده‌ای از متقاضیان رو به رو می‌شود.

برخی از بنگاهداران مسکن با افزودن به این مطلب عنوان می‌کنند: در اواخر نیمه دوم هر سال بازار اجاره بطور خیلی جزئی از رکود خارج می‌شود، چراکه عده‌ای از مستاجران ترجیح می‌دهند به منظور آماده شدن برای سال جدید یکباره خانه تکانی و جا به جا شوند. یکی از مشاوران املاک فعال در خیابان آیت اله کاشانی به «دنیای اقتصاد» گفت: اگر بطور کلی بخواهیم وضعیت بازار اجاره مسکن را در این روزها توصیف کنیم باید اظهار کرد که بازار راکد است، اما اگر بخواهیم ریزبین شویم و اوضاع و احوال بازار را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم باید گفت که طی چند روز گذشته میزان رفت و آمدها از سوی متقاضیان بیشتر شده است.
وی در ادامه تاکید کرد: اما همچنان نرخ‌های پیشنهادی رهن و اجاره با شروع حضور روز افزون متقاضیان ثابت باقی مانده است. علاوه براین یکی از دلالان بازار مسکن در حوالی میدان سپاه در پاسخ به این پرسش که «با توجه به ۲ ماه باقی مانده به شب عید بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی این روزها چطور سپری می‌شود؟» تصریح کرد: یک هفته‌ای می‌شود که بازار اجاره مسکن نسبت به چند ماه گذشته از حال و روز بهتری برخوردار شده است. وی در ادامه خاطرنشان کرد: البته این اتفاق هر ساله در بازار مسکن رخ می‌دهد. همچنین این بنگاهدار تاکید کرد: به دلیل اینکه بازار اجاره به تازگی با حضور متقاضیان مواجه شده است، نرخ‌های اجاره بها همچنان همان نرخ‌های قبلی است، اما پیش‌بینی می‌شود اگر حضور مستاجران در بازار اجاره پررنگ باشد، احتمال دارد نرخ‌های اجاره دچار نوسان شود.

    نظرات