تخلف آشکار تعاونی‌های مسکن‌مهر

تخلف آشکار تعاونی‌های مسکن‌مهر

http://www.bananews.ir/بخش زیادی از تعاونی‌های مسکن مهر در شهر جدید پرند بدون استعلام از شرکت عمران این شهر اقدام به جایگزینی اعضا یا فروش واحدهای اضافه خود می‌کنند که موجب بروز مشکلاتی در آینده برای متقاضیان خواهد شد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) متقاضیان مسکن مهر که از تحویل واحدهای خود از سوی تعاونی‌های مسکن در شهر جدید پرند ناامید شده‌اند، با مراجعه به شرکت عمران این شهر هم با این جواب مواجه می‌شوند که باید خودتان با تعاونی‌ها کنار بیایید و پول خود را پس بگیرید.

براین اساس، شرکت‌های تعاونی هم از این فرصت استفاده کرده و متقاضیان را مجبور می‌کنند برای دریافت پول خود، یک نفر را به عنوان جایگزین معرفی کنند، در غیراین صورت نمی‌توانند از تعاونی مربوطه انصراف دهند.
این در حالی است که بر اساس قوانین مسکن مهر، متقاضی نمی‌تواند جایگزین متقاضی دیگری شود؛ مگر اینکه این اقدام از سوی شرکت‌های عمران صورت گیرد و برای متقاضی جدید کد رهگیری صادر شود.
بنابراین تعداد زیادی از متقاضیان مسکن مهر بدون اطلاع شرکت عمران پرند در تعاونی‌ها جایگزین می‌شوند و حتی استعلام لازم برای واجد شرایط بودن آنها انجام نمی‌شود و مشخص نیست که چه تعدادی از آنها شرایط لازم برای ثبت‌نام در مسکن مهر را دارند.
در واقع تعاونی‌های مسکن مهر به دنبال سود بیشتر و از دست ندادن اعضای خود هستند و این موضوع را در نظر نمی‌گیرند که تمامی افراد جایگزین در آینده با مشکلاتی در صدور سند، به نام زدن وام مسکن و واجد شرایط بودن مواجه می‌شوند.
در این رابطه مدیر عامل شهر جدید پرند در گفت‌وگو با خبرگزاری‌مهر با تایید این موضوع که تعاونی‌ها افرادی را بدون ثبت در شرکت عمران، جایگزین اعضا می‌کنند، گفت: این موضوع در آینده مشکلاتی را برای تعاونی‌ها و افراد جایگزین به وجود می‌آورد.
وی با تاکید بر اینکه جایگزینی افراد یا فروش واحد باید از طریق شرکت عمران پرند انجام گیرد، بیان کرد: تعاونی‌ها اجازه فروش واحدها را ندارند و متقاضیانی که به این شیوه واحد مسکن مهر دریافت کرده‌اند، با مشکل مواجه خواهند شد.
حبیب‌الله چاغروندی تصریح کرد: دراین شیوه امکان ثبت‌نام متقاضی در سامانه وجود ندارد، بنابراین ممکن است که برخی از این افراد واجد شرایط نباشند که دراین صورت حذف می‌شوند.
مدیرعامل شهر جدید پرند با بیان اینکه تعاونی‌های مسکن مهر هرکدام مشکلی دارند، گفت: تعاونی‌ها با مشکلاتی روبه‌رو هستند و باید مشکلات هرکدام از آنها بررسی شود.

    نظرات