افتتاح قطعه ۴ آزادراه تهران – شمال تا پایان امسال قطعی است

افتتاح قطعه ۴ آزادراه تهران – شمال تا پایان امسال قطعی است

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از قطعی بودن افتتاح قطعه ۴ آزادراه تهران – شمال تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد صادقی - مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور - در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پیمانکار در قطعه ۴ مشغول به کار است و کار ساخت این قطعه روال عادی خود را طی می‌کند.

وی افزود: در صورت نبود بارندگی و شرایط جوی نامناسب که مانع کار در قطعه ۴ شود، قصد داریم کار ساخت این قطعه را تا دهه فجر امسال به پایان برسانیم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور تصریح کرد: در صورت بروز مشکلات ناشی از بارندگی در منطقه آنچه مسلم است، قطعه ۴ آزادراه تهران – شمال تا پایان امسال افتتاح خواهد شد.

صادقی درباره کنسرسیوم وارد شده به قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران - شمال نیز اظهار کرد: کنسرسیوم از زمان پذیرش فعالیت در دو قطعه دو و سه آزادراه تهران - شمال، شش ماه فرصت برای انجام مطالعه در دو قطعه ۲ و ۳ از ما خواست.

وی افزود: کار مطالعه در دو قطعه ۲ و ۳ آزادراه تهران - شمال دو تا سه ماه به صورت صحرایی باید انجام شود و در این فصل به دلیل بارندگی این موضوع تعطیل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد‌:‌ پس از پایان مطالعات میدانی توسط کنسرسیوم ایرانی قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران – شمال، نتایج و برآورد هزینه برای ساخت این دو قطعه به ما اعلام می‌شود و در صورت تایید، کار ساخت آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا سال‌ها از بر زمین خوردن کلنگ ساخت آزادراه تهران - شمال می‌گذرد و با توجه به امروز و فردا شدن افتتاح تنها ۲۱ کیلومتر از آن در قطعه ۴ داستان این پروژه پیر حوزه راه کشور همچنان ادامه دارد.

آزادراه تهران - شمال به منظور کوتاه کردن و ایمن کردن مسیر تهران - شمال و در جهت جایگزینی جاده قدیمی و پر پیچ و خم چالوس در ۴ قطعه از تهران تا چالوس برنامه‌ریزی شد و انجام این پروژه به صورت مشارکت ۵۰ درصدی وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان به عنوان بخش خصوصی آغاز شد، آغازی که گویا هیچ سرانجامی را نمی‌توان برای آن متصور شد.

با وجود این تاریخچه ۲۰ ساله و وعده هر وزیر سر کار آمده برای نهایی کردن ساخت این آزادراه، علی نیکزاد عزم خود را برای افتتاح حداقل قطعه ۴ این طرح جزم کرد اما انگار حتی افتتاح این ۲۱ کیلومتر نیز کار سختی شده است.

حتی اگر امسال شاهد زیر بار ترافیک رفتن قطعه ۴ آزادراه تهران - شمال باشیم، باز هم باید سال‌ها متنظر بمانیم تا از تهران تا مرزن‌آباد نیز در صورت مساعد بودن شرایط جوی، رفع مشکل معارض، حل مسائل مربوط به فاینانس و ... ساخته شود.  

    نظرات