تخریب آسمانخراش‌ها بدون استفاده از مواد منفجره

تخریب آسمانخراش‌ها بدون استفاده از مواد منفجره

http://www.bananews.ir/یک شرکت ژاپنی شیوه‌یی ابداعی برای تخریب آسمانخراش‌ها بدون استفاده از مواد منفجره ارائه کرده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در قلب توکیو آسمانخراشی به نام «هتل گراند پرنس آکازاکا» در حال پایین‌آمدن است، اما هیچ گونه اثری از انفجار یا توپ‌های مخرب مشاهده نمی‌شود.

تمامی آن‌چه می‌توان دید این است که سقف همزمان با نشست کردن ساختمان دارای پوشش آلومینیومی به آرامی در حال پایین آمدن است.

این تخریب توسط شرکت «تایسایی» با شیوه‌یی که خود روش پاک‌تر دوستدار محیط در پایین‌آوردن ساختمان‌های مرتفع می‌نامد، انجام می‌گیرد.

فناوری به کار برده شده برای محو ساختمان «سیستم بازتولید اکولوژیکی تایسایی» نامیده می‌شود که فرایند تخریب را از بالا به پایین صورت می‌دهد و هتل را طبقه به طبقه پایین می‌آورد.

بدین سان هتل مرتفع ۱۴۰ متری در حال از دست دادن ۳۰ متر فوقانی خود است و تا ماه مه کاملاً ناپدید خواهد شد.

سطوح آن در درون حصاری که ساختمان را احاطه کرده، تخریب می‌شوند در حالی که به هنگام حذف آرام طبقات، جک‌های عظیمی، سقف اولیه را پایین می‌آورند، ناحیه احاطه‌کننده منطقه تخریب، حجم ذرات غبار ناشی از ساختمان را با مولفه ۱۰۰ در مقایسه با سایر شیوه‌های معمول کاهش می‌دهد.

پیش از این که تخریب آغاز شود، عناصر غیرساختاری ساختمان توسط دست حذف می‌شوند؛ سپس کارگران هنگام نشست قطعات، تیرها و کف‌پوش بتنی را توسط یک سیستم جرثقیل تولیدکننده الکتریسیته پایین می‌آورند.

با بازیافت مواد ساختمانی و همچنین خلاصی از ماشین‌آلات سنگین مصرف‌کننده سوخت‌های فسیلی، این روش از نشر گاز دی‌اکسیدکربن تا ۸۵ درصد جلوگیری می‌کند.

در ژاپن ۷۹۷ ساختمان بالای ۱۰۰ متر وجود دارند و حدود ۱۵۰ عدد از آن‌ها تا یک دهه آینده بین ۳۰ تا ۴۰ سال قدمت خواهند داشت.

تخریب این ساختمان‌ها با شیوه‌های معمول مناسب نیست و شرکت‌های مختلف ژاپنی در حال معرفی روش‌های نوین برای صورت دادن این امر هستند.

    نظرات