برخی پروژه های مهرماندگار اهمیت بین المللی دارد

برخی پروژه های مهرماندگار اهمیت بین المللی دارد

http://www.bananews.ir/دستیار ویژه رییس جمهوری گفت:هم اکنون صدها طرح بزرگ در قالب مهرماندگار در کشور در حال انجام است که برخی از آنها مانند پالایشگاه ستاره خلیج فارس بندرعباس به عنوان بزرگترین واحد میعانات گازی جهان اهمیت بین المللی دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی اکبر محرابیان سه شنبه در نشست ستاد مهرماندگار هرمزگان با بیان تنوع طرح های مهرماندگار گفت که صدها پروژه در بخش های مختلف از جمله سدسازی،بهداشت و درمان،پتروشیمی،پالایشگاه، احداث بندر، مسکن، فولاد و صنایع بزرگ با بیش از ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی در دست انجام است.

وی ادامه داد:هرچند دشمن برنامه ریزی کرده تا در کشور هیچ کاری پیش نرود وبا تحریم نفت نیز جلوی درآمدها را بگیرد و کشور را فلج کند اما با فعالیت های در دست انجام به خصوص پروژه های مهر ماندگار، سراسر کشور به کارگاه سازندگی تبدیل شده است.

محرابیان درباره پالایشگاه میعانات گازی خلیج فارس اظهار داشت : پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان دومین پالایشگاه در استان هرمزگان با ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه میعانات گازی در سه فاز دردست احداث است که مرحله اول آن به ظرفیت روزانه ۱۲۰ هزار بشکه، خرداد ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

محرابیان اضافه کرد: با بهره برداری کامل از این پالایشگاه که خط انتقال (میعانات گازی)۴۲۰ کیلومتری آن از عسلویه تا بندرعباس انجام شده، تا پایان سال آینده روزانه ۳۵میلیون لیتر بنزین و ۱۵میلیون لیتر فرآورده های دیگر از جمله نفت گاز و سوخت جت به تولیدات کشور اضافه می شود.

محرابیان اضافه کرد: به کوری چشم دشمن و به برکت نظام جمهوری اسلامی و رهبری های خردمندانه رهبر معظم انقلاب و تلاش مجموعه دولت و همدلی و همراهی مردم هیچ سالی به اندازه امسال در کشور کار سامان نگرفته طوریکه هر ماه شاهد افتتاح و بهره برداری از دهها طرح عظیم ملی و استانی هستیم.

دستیار ویژه رییس جمهوری با تحسین کارهای انجام شده خطاب به مجریان و مدیران دست اندرکار پروژه های مهر ماندگار در هرمزگان گفت: امروز فرصت خدمت ممتازی برای همه ما بوجود آمده که باید تلاش کنیم از این قافله عقب نمانیم.

این مسوول یادآور شد:خدمتی که امروز می کنید با هر زمان دیگری متفاوت است زیرا به نتیجه رسیدن هر یک ازطرح ها موجب شکست دشمنان ملت مقاوم ایران در جبهه اقتصادی می شود.

رییس ستاد مهر ماندگار اضافه کرد: با بهره برداری از پروژه های مهر ماندگار شاهد تحولی عظیم در عرصه عمران و آبادانی هرمزگان خواهیم بود که اضافه بر استان مردم دیگر نقاط کشور نیز از آنها بهره مند می شوند.

استانداری هرمزگان نیز اعلام کرد : هم اکنون ۳۴۵ پروژه در قالب ۴۸ طرح مهر ماندگار با اعتبار ریالی ۴۰هزار میلیارد ریال و اعتبار ارزی شش میلیارد و۴۴۳ میلیون یورو درسطح این استان در دست انجام است.

نماینده ویژه رئیس جمهوری و رئیس ستاد مهر ماندگار کشور به منظور بازدید و شرکت در جلسه بحث و بررسی و حل مشکلات پروژه های مهر ماندگار هرمزگان به بندرعباس سفر کرده است.

    نظرات