ورود دو سامانه بارش زا از پایان هفته به کشور/ برف و باران در راه است

ورود دو سامانه بارش زا از پایان هفته به کشور/ برف و باران در راه است

http://www.bananews.ir/مدیرکل پیش بین و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه بارش زا به ترتیب طی روز های جمعه و یکشنبه و شروع برف و باران در اقصی نقاط کشور از اواسط هفته آینده خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: طی روزهای پایان هفته جاری دمای هوا در بیشتر نقاط نیمه شمالی افزایش می یابد.

به گفته وی،این افزایش دما در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران و شمال آذربایجان شرقی با وزش باد نسبتاً شدید همراه است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی یک موج کوتاه از روز جمعه از نوار غربی وارد کشور می شود و بطور موقت سبب بارش باران، وزش باد و سپس کاهش دما ابتدا در استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان و سپس در روز شنبه بطور پراکنده در استانهای همدان، مرکزی، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران و قم می شود.

امیدوار اظهار داشت: یک سامانه بارشی فعال مجدداً از بعدازظهر یکشنبه از غرب وارد کشور می شود. این سامانه ابتدا در استانهای واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و سپس از عصر دوشنبه و طی روز سه شنبه در استانهای واقع در مرکز، شمال، شمال شرق، شرق و استان تهران سبب بارش برف و باران، وزش باد و کاهش محسوس دمامی شود.

وی افزود: این سامانه در جنوب غرب و جنوب موجب رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید می شود.

    نظرات