مقایسه قیمت آپارتمان‌های نقاط مختلف تهران

مقایسه قیمت آپارتمان‌های نقاط مختلف تهران

http://www.bananews.ir/پیش‌بینی‌ها از ادامه رکود زمستانی به وقوع پیوست و با نزدیک شدن به پایان سال به جای رونق، بازار مسکن ‌همچون زمستان، سرد است که مهمترین دلیل آن پایین بودن قدرت خرید و کاذب بودن قیمت‌ها عنوان می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به گفته مشاوران املاک مناطق مختلف تهران در این روزها و پیش از تثبیت نرخ ارز، قیمت‌ مسکن روز به روز تغییر می‌کند اما خریداری ندارد که این مهمترین دلیل رکود بازار مسکن است چراکه قدرت خرید مردم به رقم‌های نجومی نمی‌رسد.

همچنین در حالی که به اعتقاد کارشناسان مسکن، گذر از این وضعیت رکود و رونق دوباره بازار نیازمند تثبیت نرخ ارز در کشور است سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور هرگونه افزایش قیمت برای کالا و خدمات را به استناد تغییرات نرخ ارز دارای توجیه اقتصادی نمی‌داند.

اگر مسکن مهر نبود قیمت‌ها به متری ۱۰ میلیون تومان می‌رسید

از سویی دیگر در حالی که برخی از کارشناسان بر این باورند که مسکن مهر متقاضی خاص خود را داشته و تاثیری بر بازار مسکن شهری ندارد اما مسوولان معتقدند اگر مسکن مهر ساخته نمی‌شد،‌ قیمت هر متر واحد مسکونی در مرکز شهر تهران تا متری ۱۰ میلیون تومان می‌رسید.

گزارش میدانی خبرنگار ایسنا از بنگاه‌های مسکن در نقاط مختلف شهر تهران نشانگر افزایش قیمت مسکن و البته رکود بازار است که گلایه مشاوران املاک را از کسادی بازار به همراه دارد.

این در حالی است که برخی کارشناسان مسکن رونق بازار در ماه‌های پایانی سال را پیش‌بینی کرده بودند اما با تفاسیر مشاوران املاک تهرانی، رکود بیش از رونق به چشم می‌خورد.

مشاوران املاک با گلایه از نبود خرید و فروش، معتقدند متقاضی خرید وجود دارد اما نقدینگی در دست مردم کم بوده و قدرت خرید پایین آمده است.

در این بررسی که ملاک، آپارتمان‌های نوساز تا ۱۰ سال ساخت در استان تهران هستند، نرخ فروش از متری یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در جنوب شهر تا متری ۲۵ میلون تومان در منطقه شمیرانات مشاهده می‌شود.

ثبات تقریبی قیمت آپارتمان‌های مرکز شهر

نرخ آپارتمان‌های مناطق مرکزی به دلیل نزدیکی به مرکز شهر، دانشگاه‌ها، کلاس‌های آموزشی و دسترسی به خیابان‌های اصلی همیشه با قیمت‌های بالا همراه بوده است؛ با گذر از مرکزی‌ترین منطقه شهر؛ خیابان انقلاب تا آزادی و محدوه نواب شاهد فروش واحدها از متری دو میلیون و ۳۰۰ هزار تا سه میلیون تومان هستیم.

در خیابان فاطمی و بلوار کشاورز نیز یک واحد ۷۰ متری ۲۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. در منطقه امیرآباد تهران آپارتمانی که حدود یک ماه پیش، متری چهار و نیم تا پنج و نیم میلیون تومان فروخته می‌شد با آغاز ماه دوم زمستان و پایان ماه صفر با افزایش متری ۱۰۰هزار تومانی مواجه شده است.

اما در خیابان مطهری آپارتمان‌ها از متری سه تا چهار میلیون تومان به فروش می‌رسند و همان‌طور که به سمت شرق و خیابان سهروردی می‌رویم شاهد افزایش قیمت آپارتمان‌ها هستیم به گونه‌ای که در خیابان سهروردی شمالی آپارتمان‌های تقریبا قدیمی‌ساز با متری پنج و نیم میلیون تا پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هم فروخته می‌شود.

محدوده بازار بزرگ تهران همیشه به دلیل قدیمی بودن محله و نوع بافت، قیمت‌هایی تقریبا نزدیک به مرکز شهر را داشته و آپارتمان‌های محدوده میدان منیریه متری سه تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.

این مقایسه قیمت در مرکز شهر نسبت به ماه گذشته افزایش چندانی نداشته و به گفته برخی مشاوران املاک قیمت‌های این محدوده از متری ۵۰ تا ۱۰۰هزار تومان فراتر نرفته است.

افزایش ۲۰۰ هزار تومانی هر متر آپارتمان‌های شرق تهران

قیمت آپارتمان‌های محدوده پیچ شمیران و خیابان دماوند از متری دو و نیم میلیون تا دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود. آپارتمان‌های خیابان پیروزی نیز از متری دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا سه میلیون تومان فروخته می‌شوند. نرخ کف فروش آپارتمان‌های محدوده بلوار ابوذر نیز متری دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

آپارتمان‌های خیابان ۱۷ شهریور متری دو تا دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، محدوده شوش شرقی نیز متری یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ‌بسته به نوع و سال ساخت و نزدیکی به خیابان اصلی به فروش می‌رود.

اما در منطقه صیاد شیرازی واحد‌ها از متری سه میلیون و ۲۰۰ هزار تا سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، سبلان شمالی ۲٫۵ تا دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، تهران‌نو سه و نیم میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

محدوده خیابان‌های دروس و دولت آپارتمان‌ها از متری شش میلیون و ۸۰۰ تا هفت و نیم میلیون تومان بسته به امکانات آپارتمان، سال ساخت و دسترسی به خیابان‌های اصلی به فروش می‌رسد.

در حالی‌که بنگاه‌داران این منطقه از خرید و فروش نشدن آپارتمان‌های زیر ۹۰ متر گلایه می‌کنند، افزایش قیمت متری ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومانی طی دو ماه گذشته را اعلام می‌کنند.

افزایش ۱۰۰ هزار تومانی هر متر آپارتمان‌های غرب تهران

در محدوده خیابان آزادی محدوده قصرالدشت، کارون و رودکی هر متر آپارتمان به طور متوسط سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. در خیابان اسکندری نیز هر متر ساختمان مسکونی حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.

گرچه قیمت در این منطقه در مقایسه با ماه گذشته با افزایش ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی مواجه بوده اما تاثیر چندانی بر خرید و فروش واحدها نداشته و به گفته مشاوران املاک منطقه این نوسانات قیمت‌ شامل نوع و سال ساخت، امکانات موجود، نزدیک به مراکز خرید و دسترسی به خیابان‌های اصلی بیان می‌شود.

اما در محدوده شمال غرب تهران در منطقه جنت‌آباد، آپارتمان‌ها متری چهار میلیون تا چهار و نیم میلیون تومان برای فروش گذاشته شده در حالی که یک ماه گذشته واحدهای نوساز در این منطقه به حدود متری سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته می‌شد که بازهم به گفته مالکان عواملی همچون سال ساخت و امکانات موجود قیمت را افزایش می‌دهد.

هم‌چنین خیابان فردوس غرب آپارتمان‌ها با همین قیمت‌ها به فروش می‌روند. محدوده اشرفی اصفهانی، آیت‌الله کاشانی و خیابان پیامبر نیز با این شرایط و تقریبا ۳۰۰ هزار تومان کمتر به فروش می‌روند.

خانه‌ها در محدوده مرزداران واحدهای مسکونی از متری پنج و نیم میلیون تومان و سردار جنگل متری چهار و نیم میلیون تومان به فروش ‌می‌رود.

در مقایسه قیمت واحدهای مسکونی سطح شهر تهران نسبت به ماه گذشته، در بیشتر مناطق شاهد افزایش قیمت از ۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان هستیم که مشاوران املاک با گلایه از نبود خرید و فروش در این مدت، براین باورند اگر معامله‌ای هم انجام شده به دلیل نیاز مالی مالک بوده و رکود در بازار مسکن حاکم شده است.

    نظرات