نمایش اطلاعات مفید گردشگری، زیر پای گردشگران «ریو دو ژانیرو»

نمایش اطلاعات مفید گردشگری، زیر پای گردشگران «ریو دو ژانیرو»

http://www.bananews.ir/شهر ریو دو ژانیرو برزیل شاهد نصب بارکدهای سیاه و سفید QR‌ در کف خیابان های این شهر است که اطلاعات مفیدی را در اختیار گردشگران داخلی و خارجی قرار می دهد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بارکد دو بعدی یا کد کیو آر (QR) یک رمز میله ای ماتریسی است که اطلاعاتی را در خود جای داده و توسط پوینده های QR‌ در تلفن همراه هوشمند یا تبلت قابل رمزگشایی است.

پایتخت برزیل هر ساله میزبان بیش از دو میلیون گردشگر خارجی است و مسئولان شهر برای تسهیل دسترسی گردشگران به اطلاعات سایت های تاریخی، مراکز فرهنگی و تفریحی، اطلاعات را در قالب کدهای QR بر کف خیابان نصب کرده اند.

در تلفیق سنت و فناوری، از موزائیک های سیاه و سفیدی که در سنگفرش کف خیابان ها استفاده می شوند، برای ساخت بارکدهای دو بعدی استفاده شد و طی هفته گذشته نخستین سری از کدهای QR در مناطق ساحلی ریو دو ژانیرو نصب شدند.

این بارکدهای دو بعدی با تلفن همراه هوشمند یا تبلت قابل رمزگشایی هستند که کاربر را به سایت مربوط ارجاع داده و اطلاعات دقیقی را به سه زبان پرتغالی، اسپانیایی و انگلیسی به همراه نقشه ای از منطقه ارائه می دهند.

در این حالت گردشگران خارجی بدون نیاز به مترجم یا راهنما، تنها با قدم زدن در خیابان و بررسی کدهای QR به اطلاعات مفیدی از هر منطقه دست پیدا می کنند.

    نظرات