رونق خرید و فروش خانه با ارائه تسهیلات جدید بانک مسکن

رونق خرید و فروش خانه با ارائه تسهیلات جدید بانک مسکن

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک گفت: اگر تسهیلات وام آزاد باشد یا به راحتی ارائه شود، علاوه بر روتق در خرید و فروش مسکن، و بازسازی‌ و خرید و فروش خانه‌های قدیمی‌تر نیز رونق پیدا می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی قلی‌خسروی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پرداخت تسهیلات بانک مسکن برای خرید خانه‌های بالای ۱۲ سال ساخت و تاثیر آن در بازار مسکن اظهار کرد: در صورتی‌که این امکان فراهم شود، علاوه بر بهتر شدن روند کار، محدودیت‌ها کمتر می‌شود؛ قطعا همه مردم از این اقدام بهره می‌برند و چرخه اقتصادی نیز رونق پیدا می‌کند.

قلی‌خسروی با اشاره به فعالیت متولیان مسکن در کشور گفت: علاوه بر اینکه محکوم به ساخت هستیم باید زمینه پرداخت وام را فراهم کنیم تا با کنترل قیمت‌ها از تورم جلوگیری شود.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در پاسخ به اینکه نقش این اتحادیه در کنترل و آرام کردن بازار چیست؟ گفت: اتحادیه در بالا و پایین بردن قیمت‌ها نقشی ندارد بلکه تنظیم‌کننده توافق میان خریدار و فروشنده است و میزان قرارداد را تعیین نمی‌کند.

بانک مسکن روز یکشنبه (هشتم بهمن ماه) جزئیات میزان و نحوه پرداخت تسهیلات خرید به واحدهای مسکونی بالای ۱۲ سال ساخت را اعلام کرد و بر این اساس به منظور افزایش رضایتمندی متقاضیان، اعطای تسهیلات خرید مسکن به این واحدها از اول بهمن ماه جاری امکان‌پذیر شده است.

از این پس برای خرید واحدهای مسکونی با جواز ساخت ۱۲ سال ۲۰ میلیون تومان،آپارتمان‌های ۱۳ سال ساخت ۱۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، واحدهای ۱۴ سال ساخت ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، واحدهای ۱۵ سال ساخت ۱۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، آپارتمان‌های ۱۶ سال ساخت ۱۵ میلیون تومان،واحدهای مسکونی ۱۷ سال ساخت ۱۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، واحدهای ۱۸ سال ساخت ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، آپارتمان‌های ۱۹ سال ساخت ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و واحدهایی که ۲۰ سال از زمان ساخت‌شان می گذرد ۱۰ میلیون تومان وام بانک مسکن تعلق می‌گیرد.

به گفته مدیر طرح و برنامه بانک مسکن پیش از این برای خانه‌های بالای ۱۲ سال ساخت، به صورت طبیعی وام ۱۰ میلیون تومانی از سوی بانک مسکن پرداخت می‌شد اما در مواقع خاص و براساس گزارش‌های موردی و طی سلسله مراتب اداری در برخی مواقع تا سقف ۲۰ میلیون تومان نیز وام داده می‌شد که به صورت موردی و براساس مجوزهای خاص ارائه می‌شد.

    نظرات