TBM خط ۳ مترو تهران با موفقیت از زیر خط ۲ عبور کرد

TBM خط ۳ مترو تهران با موفقیت از زیر خط ۲ عبور کرد

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه با بیان این که برای نخستین بار در کشور دستگاه حفار اتوماتیک (TBM) از زیر یک خط در حال بهره‌برداری با موفقیت عبور کرد گفت: با همت و تلاش متخصصان داخلی و بدون دخالت کارشناسان خارجی دستگاه TBM خط ۳ مترو تهران بدون بروز هیچ مشکل و حادثه ای از زیر خط ۲ مترو عبور کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هابیل درویش با بیان این مطلب اظهار کرد: از روز پنج شنبه عملیات حفر تونل و عبور خط ۳ از زیر خط ۲ مترو تهران آغاز شد و طی ۴۸ ساعت کار و تلاش شبانه روزی، خوشبختانه حدود ساعت ۳ صبح امروز دستگاه حفار اتوماتیک با موفقیت و به طور کامل از زیر خط ۲ عبور کرد.

درویش با بیان اینکه در حین اجرای این مهم ، خدمات رسانی در خط ۲ مترو تهران متوقف نشد گفت: برای انجام این کار، بسیاری معتقد بودند که باید از تجربه کارشناسان خارجی بهره مند شویم و یا خدمات رسانی در خط ۲ را متوقف کنیم اما کارشناسان و متخصصان داخلی به خوبی توانستند با بررسی ها، پیش‌بینی‌های لازم و کار کارشناسی این کار بسیار فنی و سخت را به خوبی محقق کنند.

وی ادامه داد: چون تاکنون تجربه چنین کاری را در کشور نداشتیم، تمام تمهیدات لازم برای اجرای این مهم پیش بینی شده بود و در راستای افزایش ضریب ایمنی هماهنگی های لازم با شرکت آب، برق، گاز، ستاد بحران و گروه های امدادی و شهرداری منطقه صورت گرفته بود.

مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه گفت: صنعت مترو امروز در کشور بومی شده و تنها چیزی که برای توسعه سریع شبکه خطوط مترو در تهران و سایر شهرهای کشور نیاز داریم تامین اعتبارات لازم است که امیدواریم دست به دست هم داده شود تا بتوانیم با توسعه خطوط مترو معضل ترافیک، آلودگی هوا و آلودگی صوتی را برای همیشه در کشور از بین ببریم.

    نظرات