عرضه دولتی به بازار مسکن تهران

عرضه دولتی به بازار مسکن تهران

http://www.bananews.irنوبت افتتاح‌های دولتی در بازار مسکن، بالاخره به تهران رسید.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) امروز ۲۲ هزار و ۶۶۲ واحدمسکونی ارزان‌قیمت در شهر تهران و نقاط اطراف پایتخت، بهره‌برداری و تحویل متقاضیان خواهد شد.با انتخاب این زمان برای واگذاری حجم قابل‌توجهی از آپارتمان‌های دولتی‌ساز آن هم در شرایطی که قیمت مسکن در هفته‌های اخیر تحت‌تاثیر شروع خرید‌وفروش‌های شب‌عید روند صعودی به خود گرفته است، شرایط برای قیمت‌شکنی در بازار مسکن تهران، برقرار خواهد شد.
پیش‌بینی می‌شود عرضه امروز که در شهر تهران، ری، ورامین، اسلامشهر و شهریار خواهد بود، کاهش مصنوعی عرضه آپارتمان در بازار ازسوی محتکران را جبران کند و به تعادل قیمت‌ها برای خرید‌های روزهای پایانی سال منجر شود.
 با برنامه‌ریزی اداره راه‌وشهرسازی استان تهران، از هفته آینده نیز هر هفته ۱۰ هزار واحدمسکونی ارزان‌قیمت افتتاح می‌شود.این آپارتمان‌ها یا مسکن‌مهر هستند یا واحدهایی که با تسهیلات بانکی مسکن‌‌مهر ساخته شده‌اند، طوری که قیمت فروش آنها را دولت با معیار مترمربعی ۳۰۰ هزار تومان، تعیین کرده است.به این ترتیب آنچه امروز در تهران از سوی دولت تحویل متقاضیان مسکن‌ می‌شود هم به لحاظ حجم عرضه و اثرگذاری آن بر حجم تقاضا و هم به لحاظ قیمت فروش، بازار مسکن تهران را تحت تاثیر قرار خواهد داد. تهران استانی محسوب می‌شود که طی سال‌های اخیر، به‌نسبت حجم واگذاری کمتری از مسکن‌مهر در آن اتفاق افتاده است.
در تهران بیشترین مسکن‌مهر در دست احداث است اما تاکنون حجم کمی از آن تحویل متقاضیان شده است.

    نظرات