نیکزاد:  هرگونه افزایش خارج از دستورالعمل قیمت مسکن مهر منتفی است

نیکزاد: هرگونه افزایش خارج از دستورالعمل قیمت مسکن مهر منتفی است

http://www.bananews.irوزیر راه و شهرسازی هرگونه افزایش قیمت مسکن مهر خارج از دستور العمل اخیر این وزارتخانه را منتفی دانست و گفت: با توجه به نوسانات ارزی، دستور العملی تهیه شده است که تا سقف ۴۰هزار تومان در هر مترمربع هزینه ساخت مسکن مهر افزایش یابد و مجوز افزایش بیش از این را نداده است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد روز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح سامانه برخط هواشناسی در ۵۸ گردنه کشور افزود: دستورالعمل یادشده به طور کامل مشخص کرده است که چه میزان هزینه ساخت مسکن افزایش یابد و هیچکس نمی تواند خارج از آن عمل کند که در غیر اینصورت با آن برخورد خواهد شد.

وی افزود: با توجه به نوسانات ارزی و به دنبال آن افزایش قیمت مصالح ساختمانی، باید برخورد منطقی با کاربران و سازندگان مسکن مهر صورت می گرفت که بر این اساس وزارت راه و شهرسازی دستور العمل افزایش قیمت ساخت مسکن مهر راتهیه و ابلاغ کرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن مهر با توجه به میزان آورده و میزان وام دریافتی متقاضیان صورت گرفته است، تاکید کرد که مردم نگران نباشند و بیش از این قیمت افزایش نمی یابد.

وی افزود: براساس اهداف تعیین شده باید ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در شهر و روستا ساخته شود که تاکنون ۲میلیون و ۶۰۰ هزار واحد افتتاح شده و طبق برنامه ریزی انجام شده برای نیمه نخست سال ۹۲ کمتر از یک میلیون واحد مسکن مهر باقی خواهد ماند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در ایام دهه فجر امسال بیش از ۳۵۱ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر افتتاح می شود که از این تعداد بیش از ۸۷ هزار واحد مربوط به استان تهران است.

    نظرات