اجرای حدود چهار میلیارد دلار پروژه آب و برق در خارج از کشور

اجرای حدود چهار میلیارد دلار پروژه آب و برق در خارج از کشور

www.BanaNews.irقائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل گفت: از ابتدای فعالیت دولت نهم تاکنون، ۱۶۶ پروژه بین المللی با حجم سرمایه‌گذاری حدود چهار میلیارد دلار توسط صنعتگران آب و برق در حال اجرا بوده و یا به بهره‌برداری رسیده است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از وزارت نیرو،ˈاسماعیل محصولیˈامروز،دوشنبه، افزود: از ابتدای فعالیت دولت نهم تاکنون، ۵۴ پروژه خارجی با حجم سرمایه‌گذاری دو میلیارد و ۶۳۴ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار در دست اجرا بوده و در این مدت ۱۱۲ پروژه به ارزش یک میلیارد و ۳۲۶ میلیون و ۶۷۰ هزار دلار به پایان رسیده است.

وی احداث سد و نیروگاه اوما اویا در سریلانکا، سد و نیروگاه سنگ‌توده ۲ و تونل انزاب در تاجیکستان، نیروگاه صدر در عراق و نیروگاه‌های سیکل ترکیبی تشرین و جندر در سوریه را از مهمترین پرژوه های آب و برق در خارج از کشور ذکر کرد.

محصولی،احداث سد و نیروگاه مگری در ارمنستان و نیروگاه سیکل ترکیبی سویدیه در سوریه را از دیگر پروژه های در دست اجرای آب و برق در خارج از کشور عنوان کرد.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل خاطرنشان کرد: همچنین ۸۹ پروژه به ارزش تقریبی سه میلیارد و ۶۵۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار و در ۱۷ کشور جهان در حال مذاکره است.

 

محصولی همچنین درخصوص برنامه‌های وزارت نیرو برای افزایش حضور صنعتگران ایرانی در پروژه‌های خارج از کشور، گفت: راهبرد وزارت نیرو برای صدور خدمات فنی و مهندسی مبتنی بر حضور هرچه بیشتر و با تمام قوا در بازارهای بین‌المللی و افزایش هرچه بیشتر صادرات است.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو از تمام توان متخصصان داخلی به‌منظور هم‌افزایی در امر صادرات استفاده خواهد کرد،گفت: در این زمینه نظام‌ نامه صدور خدمات فنی و مهندسی در وزارت نیرو تدوین شده است که به‌زودی اجرایی خواهد شد.

    نظرات