سرپیچی نیمی از انبوه سازان از ابلاغیه وزیر/ بلاتکلیفی دریافت اضافه مبلغ مسکن مهر

سرپیچی نیمی از انبوه سازان از ابلاغیه وزیر/ بلاتکلیفی دریافت اضافه مبلغ مسکن مهر

http://www.bananews.ir/عدم پذیرش ابلاغیه افزایش مبلغ مسکن مهر از سوی برخی انبوه سازان و سازنده های مسکن مهر باعث شده تا دریافت اضافه مبلغ مسکن مهر به تاخیر افتاده و تکمیل این واحدهای مسکونی به کندی صورت گیرد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در ابلاغیه ای که وزارت راه و شهرسازی در ۲۰ آذر ماه ابلاغ کرد قیمت تمام شده انواع واحدهای مسکونی مهر بسته به میزان پیشرفت کار برای هر مترمربع بین ۱۵ هزار تومان تا ۴۰ هزار تومان افزایش یافت اما همین ابلاغیه نیز از سوی انبوه سازان و برخی سازنده ها مورد قبول واقع نشد.
بنابراین گزارش، عدم پذیرش این اضافه دریافتها از سوی سازندگان مسکن مهر باعث شد تا وزیر راه و شهرسازی در جلسه ای با این انبوه سازان به آنها اعلام کند که اگر سنگ هم از آسمان ببارد دیگر هیچ گونه افزایش قیمتی به غیر از ابلاغیه ۲۰ آذر ماه اعمال نخواهد کرد.
این گزارش می افزاید:این اتمام حجت وزیر راه و شهرسازی به سازنده ها نیز ظاهرا باعث نشده تا برخی سازندگان مسکن مهر نیز به خود بیایند و این افزایش ۵ تا ۴۰ هزار تومانی برای هر متر مربع را بپذیرند.
*کندی تکمیل واحدهای مسکونی مهر
این عدم پذیرش که به گفته سازندگان کفاف افزایش قیمت مصالح ساختمانی را نمی دهد باعث شده تا تکمیل واحدهای مسکونی مهر به کندی پیش برود و حتی ساخت برخی واحدهای مسکونی بطور کامل مسکوت بماند.
*یک مقام مسوول:انبوه سازان می گویند افزایش ۲ تا ۳ میلیونی قیمت مسکن مهر ناچیز است
یک مقام مسوول که نخواست نامش فاش شود در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس افزود:بیش از نیمی از انبوه سازان و سازنده های مسکن مهر از ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی در ۲۰ آذر ماه سرپیچی می کنند و عنوان می کنند این افزایش ۵ تا ۴۰ هزار تومانی برای هر متر مربع بسیار ناچیز است.
وی ادامه داد:نیمی از این انبوه سازان زیر بار این ابلاغیه نمی روند و می گویند دو تا ۳ میلیون تومان عدد پایینی است.
در ابلاغیه ای که وزارت راه و شهرسازی در ۲۰ آذر ماه ابلاغ کرد قیمت تمام شده انواع واحدهای مسکونی مهر بسته به میزان پیشرفت کار برای هر مترمربع بین ۱۵ هزار تومان تا ۴۰ هزار تومان افزایش یافت که البته به گفته یک مقام مسوول در وزارت راه و شهرسازی این افزایش قیمت بدون احتساب ما به التفاوت هزینه آسانسور است چرا که قیمت آسانسور طی دو ماه گذشته افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.
این گزارش می افزاید: بر اساس این ابلاغیه افزایش قیمت ساخت مسکن مهر برای واحدهایی که قسط اول تسهیلات بانکی را دریافت نکرده‌اند ۴۰ هزار تومان به ازای هر متر مربع است.
بر اساس این گزارش، با محاسبه این افزایش قیمت ها می توان دریافت که افزایش قیمت تعیین شده برای واحدهای مسکونی مهر در حد ۵ تا ۱۰ درصد است و اعلام اینکه افزایش قیمت مسکن مهر تا ۳۰ درصد خواهد بود، خبری کذب است.
*کمترین افزایش قیمت مربوط به قسط چهارمی‌ها با شروطی
این گزارش می افزاید: آن دسته از واحدهایی که تا تاریخ اول مهر ماه سال جاری قسط چهارم تسهیلات بانکی خود را دریافت کرده‌اند ولی عملیات ساختمانی آن پایان نیافته چنانچه تا پایان سال ۹۱ نسبت به اتمام عملیات ساختمانی و تحویل کلیه واحدهای موضوع قرارداد خود اقدام کنند و برای آنها دفترچه فروش اقساطی توسط بانک صادر شود تنها مشمول دریافت ۵ هزار تومان ما به التفاوت به ازای هر مترمربع زیربنا می‌شوند.
* اکبر محمودی

    نظرات