هوای پایتخت در شرایط هشدار قرار گرفت

هوای پایتخت در شرایط هشدار قرار گرفت

http://www.bananews.irمدیرکل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: امروز شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون با ۶ واحد افزایش نسبت به روز گذشته روی عدد ۱۵۰ ایستاد و هوای پایتخت شرایط هشدار قرار گرفت.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) یوسف رشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران بر میزان غلظت کلیه آلاینده نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده و میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون فراتر از حد مجاز قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی صاف در پاره ای نقاط غبارآلود است گفت: به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا تا ظهر به غیر از مناطق پرتردد و شلوغ در سایر نقاط شهر در شرایط نا سالم قرار گیرد.
رشیدی تاکید کرد: افزایش تشدید بیماریهای قلبی و ریوی و مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماری قلبی و افراد مسن، افزایش تعداد تنفس در عموم افراد از جمله اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در مناطق ناسالم است.
وی ادامه داد: توصیه می شود ، افراد مبتلا به بیماری‎های قلبی و ریوی ، سالمندان و کودکان از فعالیت های طولانی مدت و سنگین در فضای باز اجتناب کرده و بقیه افراد نیز فعالیت های طولانی و سنگین خود را در فضای باز کاهش دهند.

    نظرات