اکازیون جالب در بازار مسکن

اکازیون جالب در بازار مسکن

http://www.bananews.ir/گاهی مواقع اکازیون‌های بازار مسکن در موتور‌های جست‌وجوگر اینترنتی املاک و مستغلات، عرضه می‌شود و به همین خاطر بارها به متقاضیان مسکن گوشزد شده است که برای خرید تنها به یک مرجع بسنده نکنند، بلکه تمام مراجع قانونی که در آنها املاک فروشی فایل می‌شوند را زیر نظر داشته باشند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ستون امروز نبض بازار اطلاعات مربوط به آن دسته از واحدهای مسکونی را که قیمت هر متر مربع آنها بین یک تا دو میلیون تومان تعیین شده عنوان کرده است.
اما در بین کل فایل‌ها، یک فایل جزو بهترین اکازیون‌های بازار مسکن خودنمایی می‌کرد که جزئیات آن به این شرح است:
فایل مذکور مربوط به واحدی با متراژ ۱۱۸ متر مربع در خیابان امیر آباد واقع در کارگر شمالی است.
این واحد مسکونی اگرچه ۳۰ سال از عمربنایش می‌گذرد، اما متری یک میلیون و ۸۶۰ هزار تومان یعنی ۲۱۹ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است البته مالک نرخ پیشنهادی فروش را به اصطلاح گرد و به ۲۲۰ میلیون تومان تبدیل کرده است.
اما نکته جالب این آگهی این موضوع است که مالک در بخش توضیحات، اعلام کرده است: این ملک دارای یک باب مغازه با متراژ ۱۷ متر مربع است که با آپارتمان مذکور در یک سند قید شده است و یکجا به فروش می‌رسند.
فروشنده در پایان تاکید کرده است: قیمت بنا و ملک تجاری با هم محاسبه شده است.
تمامی واحدهای مسکونی که در ستون امروز نبض بازار عنوان شده‌اند ارزان بودن نرخ فروش‌شان به دو دلیل است که در اکثر آنها مشترک است.
یکی از این دلایل به عمر بنای واحدها برمی گردد و دیگری اینکه سند برخی از آنها قولنامه‌ای است نه شخصی.
برای مثال: یک واحد مسکونی ۶۰ متری در شهرک نفت در محدوده اشرفی اصفهانی متری یک میلیون و ۶۲۵ هزار تومان به بازار فروش عرضه شده و این ملک تازه ساخت است زیرا بیش از ۳ سال از عمر این واحد نمی‌گذرد.
همچنین در محله قاسم آباد در خیابان تهران نو یک واحدی به متراژ ۱۰۰ متر مربع، ۷ سال ساخت متری یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان به خریدار واگذار می‌شود. ارزان قیمت بودن واحد مذکور به علت قولنامه‌ای بودنش است.
از طرف دیگر یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به عنوان ارزش هر متر مربع برای واحدی ۱۱۳ متری در نظر گرفته شده است. این واحد در خیابان شادمان در خیابان ستارخان است. قدمت بنای این واحد ۳۰ سال برآورد شده است.

    نظرات