تغییر کاربری زندان اوین

تغییر کاربری زندان اوین

http://www.bananews.irسخنگوی شهرداری‌تهران از مذاکره با مسوولان برای انتقال زندان اوین به خارج از شهر و تغییر کاربری محل فعلی این زندان خبر داد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدهادی ایازی سخنگو و معاون شهرداری‌تهران گفت: مذاکراتی برای تملک زندان اوین و چند پادگان برای تغییر کاربری و تبدیل شدن به فضای فرهنگی آغاز شده است.
ایازی در این باره به خبرگزاری‌فارس افزود: موضوع تملک زندان اوین برای تغییر کاربری در مرحله مذاکره است و باید قاعدتا مکان جدیدی برای این زندان پیش‌بینی شود.
وی ادامه داد: نخستین مجموعه زندان قصر به عنوان باغ موزه قصر به بهره‌برداری رسیده است و امیدواریم در آینده شاهد تبدیل شدن زندان‌ها به مراکز فرهنگی باشیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران درباره تملک بخشی از پادگان‌ها نیز بیان داشت: پادگان‌ قلعه مرغی، کلا به فضای سبز و محیطی فرهنگی تبدیل می‌شود و برای تملک پادگان جی و چند پادگان دیگر نیز درحال مذاکره هستیم. به گزارش دنیای اقتصاد، شهرداری تهران سال‌ها است به دنبال راهکار عملیاتی برای خروج مراکز نظامی از شهر تهران می‌گردد. اما تاکنون فقط موفق به ترخیص تامل پادگان قلعه‌مرغی شده است.

    نظرات