جمعیت یک روستا بعد از زلزله ۹برابر شد

جمعیت یک روستا بعد از زلزله ۹برابر شد

http://www.bananews.irمعاون سازمان مدیریت بحران کشور درباره علت طولانی‌شدن روند بازسازی مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: در روستاهای این استان با اتفاق جدیدی روبه‌رو شده‌ایم طوری که با مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها، بعد از زلزله، تعداد خانوارهای متقاضی خانه رو به افزایش است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی اکبرپور در این باره به ایسنا گفت: به عنوان مثال در یکی از روستاها، واحدهای مسکونی ۱۰ خانوار تخریب شده بود، اما دولت ناچار به ساخت ۹۰ واحد مسکونی در این روستا شد. زیرا افرادی که از روستا به شهر مهاجرت کرده بودند هم دوباره به روستاها بازگشتند و از دولت بازسازی خانه‌های پدری خود را درخواست کردند.
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور با اذعان به اینکه برودت هوا موجب کندی کار عمرانی در مناطق زلزله‌زده خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی شده است، گفت: بخشی از طولانی شدن روند بازسازی مناطق زلزله‌زده، به دلیل مهاجرت دوباره روستائیان به این مناطق است.
به گفته اکبرپور بر اساس ماده ۱۲، دولت اجازه دارد در صورت وقوع حوادث طبیعی، ۲ درصد بودجه کشور را در امر بازسازی هزینه کند و معادل ۳ درصد بودجه کل کشور هم در صورت خشکسالی به امر مدیریت بحران اختصاص می‌یابد.

    نظرات