کنسرسیوم ایرانی از قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران – شمال کنار کشید

کنسرسیوم ایرانی از قطعات ۲ و ۳ آزادراه تهران – شمال کنار کشید

http://www.bananews.irوزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که افزایش ۳۱ درصدی نرخ بلیت قطار تنها به شرکت رجاء مربوط می‌شود و دیگر شرکت‌ها اجازه افزایش ندارند، اعلام کرد: کنسرسیوم ایرانی از کار در قطعات دو و سه آزادراه تهران - شمال کنار کشید.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم افتتاح تقاطع غیر همسطح خاورشهر با محور امام رضا (ع) در جمع خبرنگاران در پاسخ به ایسنا درباره اظهار نظر اخیر وی درباره وضعیت آزادراه تهران – شمال گفت: از زمان حضور من در دولت، از بخش خصوصی خواستیم با تشکیل کنسرسیوم برای انجام قطعات دو و سه آزادراه تهران – شمال وارد شوند اما دوستان در بنیاد مستضعفان پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم و فعالیت خود در قطعه یک و چهار را نپذیرفتند؛ بنابراین کنسرسیوم عقب کشید.
نیکزاد با تاکید بر این‌که بنیاد مستضعفان شریک وزارت راه و شهرسازی در ساخت آزادراه تهران – شمال است، گفت: بنیاد باید ساخت قطعه دو و سه را انجام می‌داد؛ اگر پول ندارد، اعلام کند و عقب بکشد اما نه کنار می‌رود و نه اعلام می‌کند پول ندارد.
به گفته وی کنسرسیومی که برای حضور در قطعات دو و سه آزادراه تهران - شمال اعلام آمادگی کرده بود، از شرکت‌هایی بود که در زمینه ساخت آزادراه در کشور تجربه داشتند.
من اگر جای بنیاد بودم ، آزادراه تهران - شمال را می‌ساختم
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که من اگر جای بنیاد بودم ساخت این پروژه را انجام می‌دادم، گفت: در حال حاضر قطعات دو و سه آزادراه تهران شمال فعال نیست.
به گفته نیکزاد، قطعه چهار آزادراه تهران - شمال از مرزن‌آباد به چالوس برای عید ۹۲ افتتاح می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به ایسنا مبنی بر اینکه مشکل فاینانس پیمانکار چینی قطعه یک آزادراه حل شده است یا خیر؟ گفت: این مشکل حل شده و چینی‌ها در حال فعالیت هستند تا با ساخت این قطعه، ۶۰ کیلومتر مسیر تهران - شمال کاهش یابد.
افزایش ۳۱ درصدی نرخ بلیت قطار ، فقط برای شرکت رجاء است
وی درباره افزایش ۳۱ درصدی نرخ بلیت‌های شرکت مسافری رجاء گفت: شرکت مسافری رجاء پس از واگذاری به تامین اجتماعی به عنوان یک شرکت خصوصی ریلی شناخته می‌شود و باید قیمت بلیت آن به قیمت دیگر شرکت‌های خصوصی نزدیک شود.
نیکزاد تاکید کرد: افزایش ۳۰ درصدی نرخ بلیت رجاء فقط مربوط به این شرکت است و دیگر شرکت‌ها اجازه افزایش قیمت بلیت را ندارند.
وزیر راه و شهرسازی با یادآوری افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس برای ایام نوروز و بازگشت نرخ آن پس از تعطیلات نوروز، تاکید کرد: مراقب هستیم نرخ بلیت هواپیما افزایش نیابد همچنان که نرخ حمل و نقل دریایی هم افزایش نخواهد یافت.
۲ افتتاح بزرگ مسکن مهر تا پایان سال
وی با اشاره به دو افتتاح بزرگ مسکن مهر تا پایان سال در کشور، گفت: ساخت چهار میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در برنامه قرار دارد که تاکنون دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد آن افتتاح شده و تا پایان سال نیز تعداد واحدهای افتتاح شده مسکن مهر امسال به یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد می‌رسد و در شش ماهه‌ی ابتدای سال ۹۲ نیز ۸۹۰ هزار واحد دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.
نیکزاد درباره سرمایه هزینه شده برای ساخت تقاطع خاورشهر با محور امام رضا(ع)، اظهار کرد: اعتبار این طرح با تملک اراضی اطراف و هزینه عمرانی ۱۸۰ میلیارد ریال شد که با کمک شهرداری‌ها تامین شد.
وزیر راه و شهرسازی به تحویل سند قراردادی ۸۰ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس اشاره کرد و گفت: این واحدها در حال حاضر به مرحله سقف رسیده‌اند و در تلاش هستیم زودتر از زمان موعود آنها را واگذار کنیم.

    نظرات