آغاز طرح بهره‌برداری قانونی از بناهای تاریخی استان کرمان

آغاز طرح بهره‌برداری قانونی از بناهای تاریخی استان کرمان

http://www.bananews.irدر راستای حمایت از مالکین خصوصی بناهای تاریخی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان طرح بهره‌برداری قانونی از بناهای تاریخی دارای شماره ثبت ملی را در دستور کار قرار داده است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسین شمس‌الدینی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان در گفت وگو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه این استان دارای آثار و ابنیه‌های تاریخی متعددی است که بیش از ۶۷۰ اثر آنها ثبت ملی شده‌اند، گفت: این اداره جهت حفظ، احیاء و کاربری دادن به این آثار، سیاست حمایت از مالکین خصوصی را در اولویت کار قرار داده است.
وی در ادامه مطلب فوق افزود: سال گذشته تعداد ۶ خانه تاریخی شامل خانه اعظمی و کاظمی شهر کرمان، تیمچه پرویز، خانه صالحی، خانه امینیان، حمام و خانه میرزا رفسنجان مشمول این طرح شده‌اند.
شمس‌الدینی اظهار کرد: در این طرح اداره کل میراث فرهنگی استان قسمتی از هزینه‌های مرمت و احیاء این بناها را برعهده گرفته و در امر مرمت نیز نظارت و مشارکت داشته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان همچنین از ۲۱ اثر تاریخی دیگر که شامل این طرح خواهند شد خبر داد و خاطرنشان کرد: خانه کریم‌نژاد، حمام ته باغ لله، حمام قلعه محمود و همچنین قسمت‌های باقیمانده خانه اعظمی و کاظمی و... از جمله این بناها هستند.

    نظرات