برنامه‌های نیکزاد برای تکمیل فرودگاه بین‌المللی قم

برنامه‌های نیکزاد برای تکمیل فرودگاه بین‌المللی قم

http://www.bananews.irوزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فرودگاه بین‌المللی قم نخستین فرودگاه بخش خصوصی در کشور است، اعلام کرد: برنامه‌های مفصلی برای حمایت از این فرودگاه داریم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد در ادامه سفر یک روزه خود به استان قم، همراه کرم‌رضا پیریایی - استاندار قم - و جمعی از مسئولان این استان از روند ساخت فرودگاه بین‌المللی قم بازدید و اظهار کرد: قم به عنوان قطب گردشگری مذهبی کشور نیازمند چنین طرح‌های زیربنایی است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به زمان ماندگاری زائر در قم، گفت: باید تلاش شود ظرفیت‌های گردشگری، زیارتی و تاریخی قم جلوه بیشتری پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه فرودگاه بین‌المللی قم نخستین فرودگاه بخش خصوصی کشور است، افزود: برنامه‌های مفصلی برای حمایت از این طرح داریم و در این زمینه باید همه متولیان، همت خود را به کار گیرند.

نیکزاد با بیان اینکه باید بخش‌های تجاری و اقامتی فرودگاه فعال شود، گفت: ساخت فرودگاه زمانی توجیه اقتصادی دارد که مسافران از فضای تجاری و اقامتی آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در کشور ۶۴ فرودگاه فعال هستند، گفت: تنها فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و مهرآباد بازده اقتصادی دارند.

در ادامه این نشست، کر‌م‌رضا پیریایی - استاندار قم - از حمایت مسئولان استان از فرودگاه بین‌المللی قم خبر داد و گفت: استانداری به عنوان مقام عالی استان همواره پیگیر رفع مشکلات و موانع این فرودگاه است.

کرم‌رضا پیریایی با تاکید بر لزوم همکاری جدی دستگاه‌های ملی و استانی در اجرای این پروژه، اظهار کرد: تمام عزم استان حمایت از ساخت فرودگاه بین‌المللی است.

    نظرات