رییس نظام مهندسی استان اردبیل: جامعه مهندسی در مسکن مهر میلیارد‌ها تومان تخفیف داده است

رییس نظام مهندسی استان اردبیل: جامعه مهندسی در مسکن مهر میلیارد‌ها تومان تخفیف داده است

http://www.bananews.irرییس نظام مهندسی استان اردبیل، گفت: از ابتدای امسال شاهد حضور بیش از ۵۵۰۰ شناسنامه فنی بوده‌ایم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فرید صالحی پیش از خطبه‌های نماز جمعه و در آستانه روز مهندسی، گفت: از ابتدای امسال تاکنون به همت مهندسان ساختمان استان اردبیل ۱۴ هزار بازدید فنی از واحدهای مسکونی و ساخت و سازهای صورت گرفته انجام شده است.

وی با اشاره به زلزله‌خیز بودن کشورمان و استان اردبیل، گفت: هدف اصلی ما در چنین شرایطی ارتقای اجرای کیفی پروژه‌ها و همچنین توجه به توصیه‌های نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خصوص ساخت و ساز منطبق بر فرهنگ این شهر و دیار است.

صالحی گفت: باید شهری را بسازیم که عشق و ارادت این ملت به مکتب اهل بیت در زیباسازی‌ها و نماسازی‌ها متبلور شده تا مسافران و گردشگران با ورود به این شهر از عطر معنوی و ارزشی آن بهره بگیرند.

وی یکی دیگر از اصول تأکید شده را رعایت اصل صرفه‌جویی در مصرف انرژی با بهره‌گیری از سیاست اقتصاد مقاومتی و توجه به انرژی‌های نو اعلام کرد و گفت: متخصصان کشورمان توان این کار را دارند که در مسیر اقتصاد مقاومتی در ساخت و سازها به گونه‌ای طراحی کنند تا مصرف کم انرژی را شاهد باشیم.

رییس نظام مهندسی استان اردبیل، افزود: در گازرسانی واحدهایی که بر اساس نظارت‌های مهندسان و متخصصان لوله‌کشی و کارهای تأسیساتی انجام شده با کمترین تلفات و آسیب‌ها روبرو هستیم و در مقابل در واحدهایی که توجهی به مقررات ملی در حوزه ایمن‌سازی انجام نشده آسیب‌ها دامنه‌دارتر است.

وی گفت: جامعه مهندسی استان در ساخت و سازهای مساجد خدمات رایگان ارائه کرده و در مسکن مهر نیز میلیارد‌ها تومان تخفیف در ارائه خدمات فنی و مهندسی را ارائه کرده است که در کنار آنها ما تخفیفات ویژه‌ای را نیز به ساخت و سازهای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی داده‌ایم.

وی ادامه داد: نظارت‌هایی که در طول سال از واحدها انجام می‌شود منجر به صدور شناسنامه‌های فنی از سوی این سازمان می‌شود که از ابتدای امسال شاهد حضور بیش از۵۵۰۰ شناسنامه فنی بوده‌ایم.

رییس نظام مهندسی استان اردبیل به نمازگزاران اطمینان داد که بیش از ۹۰ درصد سازه‌های مسکن مهر مقاومت و مطلوبیت لازم را دارد و در این زمینه نباید هموطنان نگرانی داشته باشند.

    نظرات