«باغ‌گل» کنار دریاچه چیتگر ساخته می‌شود

«باغ‌گل» کنار دریاچه چیتگر ساخته می‌شود

http://www.bananews.irعملیات اجرایی بزرگ‌ترین باغ گل پایتخت در همسایگی دریاچه چیتگر کلید خورد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسین مرادی شهردار منطقه ۲۲ با اعلام این خبر گفت: طرح این باغ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های گل پایتخت در قالب پروژه‌ای مشارکتی با همکاری منطقه ۲۲ و مدیریت و مشاوره و طراحی شرکت مهندسی منظر طبیعت سهند، در فضایی با حدود ۲۰ هکتار مساحت همجوار با دریاچه چیتگر و در ضلع شمالی بوستان جنگلی چیتگر کلنگ خورده و قرار است در بازه زمانی ۱۰ ماهه به اتمام و بهره برداری برسد.

او افزود: در فضای این باغ افزون بر ۵. ۴ هکتار فضای تعریف شده برای کاشت انواع گونه‌های گلدار، فضاهایی برای احداث باغ رز‌ا، باغ گیاهان آبزی، باغ گیاهان گلدار، بخش گیاهان فصلی و گیاهان زیر آشکوب جنگل و گیاهان رونده نیز طراحی و در نظر گرفته شده است.
مرادی اضافه کرد: پیاده راه های شنی و سنگفرش شده، آلاچیق‌ها، سالن همایش و پذیرایی، احجام و تندیس‌های متعدد و خاص... بخش دیگری از داشته‌های این باغ زیبا و بزرگ خواهد بود و مبلمان آن نیز با توجه به شرایط باغ، تنوع خاص خود را خواهد داشت. به گفته شهردار منطقه ۲۲ عملیات اجرایی این باغ که به صورت محصور ساخته می‌شود، از ابتدای بهمن امسال در منطقه ۲۲ آغاز شده و اکنون در حال اجرای عملیات دیوارکشی است.

    نظرات