خانه به دوشی مستاجران/ حال بد مهرنشینان بندرترکمن

خانه به دوشی مستاجران/ حال بد مهرنشینان بندرترکمن

http://www.bananews.irبه هر قیمتی حتی با گرفتن وام و قرض از دیگران و به امید خانه دار شدن در طرح مسکن مهر ثبت نام کردند ولی با گذشت مدتها از وعده های مکرر برای تحویل واحدها، همچنان اجاره نشین هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) می گویند هر بار مسئولان برای تحویل واحدها وعده می دهند و ما نیز طبق وعده آنها به صاحبخانه می گوییم که بزودی از خانه اجاره ای مان می رویم و عملی نشدن وعده ها سبب شده تا هم از خانه های اجاره ای رانده و هم از مسکن مهر مانده شویم.
این موارد بخشی از دغدغه ها و دلگویه های متقاضیان مسکن مهر در شهرستان بندرترکمن در غرب گلستان است که در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرده اند.

یکی از این متقاضیان می گوید: هر ماه به صاحبخانه وعده می دهم که ماه دیگر خانه ام آماده می شود و خانه اش را تحویل می دهم تا بتواند مستاجر جدیدی بیاورد اما هر ماه دریغ از ماهی دیگر.

وی که متقاضی یکی از واحدهای مسکن مهر در سایت آزادی بندرترکمن است ادامه داد: با هر قیمتی که بود تاکنون هشت میلیون تومان پول به عنوان سهم آورده واریز کردم به هوای اینکه صاحبخانه شوم و مدتها از وعده مسئولان برای تکمیل و تحویل واحدها می گذرد و حسرت خانه دار شدن به دلمان مانده است.

این شهروند بندرترکمنی بیان داشت: پس از آنکه وعده تحویل در سال گذشته محقق نشد، امسال نیز به پایان رسید و دریغ از تحویل واحدها به متقاضیان.

متقاضی دیگری عنوان کرد: تنها چهار نفر در ۱۰ بلوک مسکن مهر کار می کنند و به این ترتیب چگونه ممکن است مسکن تا پایان سال نیز به پایان رسد.

این متقاضی مسکن مهر یادآورشد: هنوز گازکشی، لوله کشی آب واحدها پایان نیافته و برخی واحدها با آنکه هنوز کارشان به پایان نرسیده هنگام بارندگی از سقف آنها آب می چکد.

در مجموع هزار و ۹۷۷ واحد مسکن مهر در بندرترکمن در دست ساخت است که در قالب طرح خودمالکی و سه سایت مسکن مهر در حال اجراست.

در این زمینه فرماندار بندرترکمن در پاسخ به تاخیر زمان تحویل پروژه ها گفت: ۷۳۰ واحد از طرح مسکن مهر شهرستان در سه سایت در حال ساخت است و قرار بود طرح مسکن مهر آزادی تا پایان سال ۹۰ به بهره برداری رسد.

عبدالحمید قربانزاده گوگلانی بیان داشت: این پروژه ابتدا در پنج بلوک و هشت طبقه طراحی شده بود و مشاور به مطالعات ژئوتکنیک آن توجه نکرد و در عملیات اجرایی متوجه این مسئله شدیم.

تغییر نقشه سبب تاخیر در تحویل شد

وی اظهار داشت: سرانجام مقرر شد که پروژه در ۱۰ بلوک دو طبقه تعریف و طراحی شود و تاخیر این طرح به دلیل تغییر نقشه اجرایی بوده است.

وی در عین حال نداشتن نقدینگی لازم از سوی پیمانکاران را از دیگر مشکلات بیان و تصریح کرد: مردم بیشتر نگران استحکام مسکن هستند و مسکن مهر شهرستان استانداردهای لازم را دارد.

قربانزاده گوگلانی عنوان کرد: مسکن مهر در تاریخ ایران طرح بزرگی است و مایه امید بین افراد فاقد مسکن شده است.

وی یادآورشد: مسکن مهر طرح بزرگی است و اشکالات جزیی این طرح قابل حل است.

 

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی گلستان نیز با بیان اینکه هزار و ۹۹۷ واحد مسکن مهر در شهرستان بندرترکمن در دست ساخت است و از این تعداد ۱۲۶۷ واحد خودمالکی و بقیه در قالب سه سایت توسط بخش دولتی در دست اجراست گفت: میزان پیشرفت فیزیکی سایت های مسکن مهر بخش دولتی بندرترکمن بیش از ۸۵ درصد است.

عادل مصدقی عنوان کرد: در بخش مسکن خودمالکی ۲۵۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و در بخش مسکن مهر دولتی ۱۷۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی مصوب شده است.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی گلستان اظهار داشت: ۳۴۰ واحد از سایت مسکن مهر ۳۶۰ واحدی مروارید آماده تحویل بوده و پیش بینی می شود تا پایان خردادماه سال ۹۲ کل این واحدها واگذار شوند.

وی افزود: در حال حاضر کلیه تاسیسات زیربنایی این سایت انجام شد و طرح فاضلاب این سایت نیز از هفته آینده آغاز می شود.

مصدقی گفت: در پروژه ۳۶۰ واحدی سقف تسهیلات ۲۵ میلیون تومان است و سهم آورده نیز ۴٫۵ تا پنج میلیون تومان است و در مجموع هر واحد ۳۰ تا ۳۲ میلیون تومان تمام می شود.

وی یادآورشد: در ۲۰۰ واحدی آزادی نیز سهم آورده هشت میلیون تومان و در سایت ۱۷۰ واحدی نیز سقف واحد ۲۲ میلیون تومان و سهم آورده ۱۰ میلیون تومان است.

به گزارش مهر، سال جدید را در پیش داریم و همچنان خانوارهای زیادی منتظر بهره برداری و تحویل واحدهای مسکن مهر هستند تا سال جدید را در خانه هایشان نو کنند.

بندرترکمن در غرب گلستان واقع شده است.

    نظرات