دولت با کاهش قیمت زمین، بازار مسکن را کنترل کند

دولت با کاهش قیمت زمین، بازار مسکن را کنترل کند

http://www.bananews.irنایب رییس شرکت‌های ساختمانی با پیش‌بینی افزایش قیمت مسکن در ماه‌های آینده گفت: شاید یکی از ساده‌ترین راهکارهای کنترل قیمت مسکن،‌ کاهش قیمت زمین از سوی دولت و شهرداری است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جواد خوانساری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: افزایش نرخ ارز طی مدت اخیر همانگونه که در تغییر قیمت کلیه اقلام، تاثیرگذار بوده، باعث افزایش قیمت مسکن نیز شده است.

وی با اشاره ه تاثیر مستقیم افزایش قیمت مصالح ساختمانی در قیمت تمام شده ساختمان‌، گفت: افزایش نرخ ارز تنها دلیل افزایش قیمت مسکن نیست بلکه افزایش قیمت مصالح ساختمانی،‌ افزایش هزینه‌ها و دستمزد از جمله دلایل افزایش هزینه تمام شده مسکن بوده است.

رییس شورای هماهنگی تشکل‌های مهندسی کشور با اشاره به افزایش قیمت برخی مصالح که از سال گذشته تاکنون رشد ۱۰۰ درصدی داشته‌اند،‌ اظهار کرد: هرچند آهن و فولاد تولید داخل هستند اما از سال گذشته تاکنون با افزایش چشمگیر قیمت مواجه بوده‌اند چراکه مواد اولیه آنها وارداتی است که با نوسانات نرخ ارز محاسبه می‌شود.

خوانساری افزود: از قیمت آهن گرفته تا کلید و پریز کاربردی در یک واحد مسکونی همگی تحت تاثیر افزایش قیمت‌ هستند که دلیل افزایش هزینه تمام شده ساخت و سازها می‌شود.

وی معتقد است: با توجه به اینکه مسکن مهر طرح مفیدی است، اگر در تحویل واحدها در زمان مقرر توجه بیشتری شود، این طرح تاثیر بیشتری در کنترل بازار مسکن خواهد داشت.

    نظرات