احتمال تخصیص بخشی از یارانه بلیت متروی تهران تا ۲۸ اسفند

احتمال تخصیص بخشی از یارانه بلیت متروی تهران تا ۲۸ اسفند

http://www.bananews.irرییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه عدم تخصیص باقیمانده یارانه بلیت مترو ناشی از مشکلات مالی دولت است، گفت: احتمال دارد همچون سال گذشته بخشی از این اعتبار در روزهای پایانی سال تخصیص یابد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهدی چمران در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان اینکه سایر شهرداری‌های کشور هم با مشکل عدم پرداخت به موقع کمک‌های دولت مواجه هستند، افزود: مدیریت شهری در روزهای پایانی سال هم همچنان پیگیر اختصاص این اعتبار است، اما به هر حال وضعیت به‌گونه‌ای نیست که دولت کل یارانه مصوب مجلس را بپردازد.

وی با بیان اینکه تا روز ۲۸ اسفند هم احتمال تخصیص بخشی از اعتبار یارانه بلیت مترو وجود دارد، اظهار کرد: سال گذشته هم بخشی از این بودجه در ایام نزدیک به نوروز تخصیص یافت و حتی فرایند اجرایی تخصیص بودجه شورای عالی استان‌ها به فروردین‌ماه کشیده شد.

چمران خاطرنشان کرد: یارانه بلیت جزو ردیف‌های کمک بوده و از بودجه جاری و عمرانی دولت جداست. بنابراین تخصیص آن در آخرین مرحله صورت می‌گیرد. به این ترتیب ممکن است در روزهای پایانی امسال و پس از بررسی موجودی خزانه، امکان تخصیص بخشی از یارانه بلیت وجود داشته باشد.

رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: ما اصرار داشتیم که به نوعی یارانه بلیت از ردیف‌های کمکی خارج شود، اما این اقدام مشکلاتی به دنبال دارد و دولت با آن مخالف است.

وی یادآور شد: در صورتی که یارانه بلیت مترو در سال جاری تخصیص نیابد، این ردیف به بودجه سال آینده منتقل و تمدید نخواهد شد.

    نظرات