منوریل نمای حرم مطهر حضرت معصومه (س) را مخدوش کرده است

منوریل نمای حرم مطهر حضرت معصومه (س) را مخدوش کرده است

www.BanaNews.irسخنگوی شورای اسلامی شهر قم، با انتقاد از ساخت و سازهای مربوط به پروژه منوریل در مقابل حرم مطهر، اظهار کرد: ایستگاه منوریل، نمای حرم مطهر را مخدوش کرده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسن بختیاری در گفت‌وگو با ایسنا آثار زیانبار و تبعات ادامه این پروژه در مقابل حرم را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: از ابتدا آثار منفی این پروژه بر چهره حریم حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) توسط کارشناسان ذکر شده بود که امروز این موضوع ملموس‌تر و قابل رویت است.

وی با تاکید براینکه موضع شورای اسلامی از ابتدا آغاز بکار این پروژه مشخص بوده است، افزود: شورای اسلامی شهر قم در آخرین مصوبه خود مخالف اجرا ادامه پروژه منوریل در بالای سطح آستان مقدس حرم مطهر حضرت معصومه(س) بوده است.

عضو شورای شهر قم با اظهار تاسف از ساخت ایستگاه های مربوط به این پروژه در اطراف حرم مطهر از جمله ایستگاه میدان مطهری و پل آهنچی، افزود: عملا احداث این دو ایستگاه در مقابل حرم مطهر حضرت معصومه(س)، با سازه هایی حجیم و غیرمتعارف در حال شکل گیری است.

بختیاری، جلوگیری از توسعه حرم مطهر در بخش غربی استان را دیگر زیان ادامه منوریل در مقابل حرم برشمرد و گفت: در واقع با احداث ایستگاه و سازه های منوریل طرح های توسعه حرم مطهر در بخش غربی حرم متوقف خواهد شد.

این عضو شورای اسلامی شهر قم، ادامه داد: در طرح جامع توسعه اطراف حرم مطهر نیازمند توسعه همه جانبه می باشیم که عملا اجرا پروژه مانع از توسعه متقارن فضای قدسی حرم مطهر می شود.

به گفته وی؛ ساخت ایستگاه های منوریل مقابل حرم مطهر با سیاست توسعه فضای باز در اطراف حرم تناقض دارد.

بختیاری، با بیان اینکه این نافرمی برای همه قابل مشاهده و محسوس است تاکید کرد: اگر پیشنهاد شورای اسلامی شهر قم مبنی بر عبور از زیر سطح حرم مطهر مورد توجه قرار می گرفت؛ امروز شاهد این وضعیت نامتجانس در هسته مرکزی شهر نبوده و افرادی که باعث ایجاد این وضعیت شده مسوول هستند.

 

عضو شورای شهر، اظهار کرد: سازه های منوریل سازه هایی موقتی نیست که بدون آینده نگری دنبال شود و هرچند اکنون برای توقف ادامه پروژه در مقابل حرم مطهر کمی دیر شده است اما با لحاظ افق بلند مدت اصلاح اقدامات مفید خواهد بود.

بختیاری با تاکید بر اینکه نمی توان این پروژه را با دیدگاه سطحی و برنامه ریزی کوتاه مدت اجرا کرد، خواستار توجه ویژه علما، مسوولان و بزرگان استان مبنی بر جلوگیری از ادامه زیان این پروژه در مقابل آستان قدس حرم حضرت معصومه(س) شد.

وی در پایان تحلیل ها و نظرات ارائه شده را دیدگاههای شخصی عنوان و تصریح کرد: مصوبه رسمی شورای اسلامی شهر قم مخالف با ادامه پروژه منوریل در بالای سطح آستان مقدس حرم مطهر حضرت معصومه(س) می باشد.

    نظرات