تاثیر کاهش قیمت ارز و طلا بر بازار مسکن

تاثیر کاهش قیمت ارز و طلا بر بازار مسکن

http://www.bananews.irکاهش نرخ ارز و طلا طی چند روز گذشته ممکن است، باعث شده باشد در ذهن برخی از متقاضیان در بازار مسکن یا سرمایه‌گذاران در بازار ارز و طلا جرقه‌هایی روشن شده باشد!

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) آن دسته از مالکانی که در بازار اجاره مسکن واحدهای خود را به تازگی عرضه کرده‌اند، احتمال دارد با دریافت اجاره‎بها از سوی مستاجر خود به شرط آنکه نیاز مالی نداشته باشند تا با اجاره‎بهای دریافتی، خلأ را جبران کنند قصد داشته باشند با نزول ارزش طلا و ارز به این بازار وارد شوند و با پول حاصل از اجاره، سرمایه‌گذاری جدیدی را آغاز کنند. این مساله موجب می‌شود تا فقط سرمایه‌ها با وجود ارزان شدن طلا و ارز به سمت بازار مسکن وارد نشود، بلکه زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری دوباره در بازار ارز و طلا فراهم شود.

چرا که عده‌ای که تا به امروز در بازار ارز و طلا سرمایه‌گذاری کرده بودند در حال حاضر شاید در این تصور باشند که به بازار مسکن وارد شوند و این بار این بخش از بازار را برای سوددهی انتخاب کنند. البته گمان می‌رود با ورود متقاضیان به بازار خرید مسکن طبق تجربیات این چنینی، قیمت‌های پیشنهادی دچار نوسان شوند. از این بابت مصرف‌کننده‌های واقعی انتظار دارند تا مسوولان کنترل و نظارت بر بخش مسکن با پیش‌بینی چنین احتمالاتی برای مانع شدن از نوسان قیمتی در بازار مسکن چاره و تدبیری به موقع بیندیشید نه اینکه تنها وعده دهند.

    نظرات