پیش‌فروش «تازه ساز» نایاب شد

پیش‌فروش «تازه ساز» نایاب شد

http://www.bananews.irپیش‌فروش مسکن در تهران به خاطر آنچه بی‌اعتمادی سازنده ها به قیمت و همچنین هزینه ساخت گفته می‌شود هم اکنون از حالت «تازه ساخت» به حالت «آستانه تحویل» تبدیل شده است طوریکه تعداد آپارتمان‌هایی که در مرحله شروع به ساخت پیش‌فروش می‌شوند به شدت کاهش پیدا کرده و در مقابل، آپارتمان‌هایی که حداکثر در ۴ ماه آینده قابل سکونت هستند، پیش‌فروش می‌شوند.
این نوع پیش فروش به دلیل آنکه با قیمتی تقریبا مشابه آپارتمان های آماده عرضه می‌شوند باب‌میل پیش خریداران نیست.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در حال حاضر برخی از مشاوران املاک فعال در بخش پیش فروش واحدهای مسکونی معتقد هستند که اغلب فایل های عرضه شده به بازار پیش فروش، مدت زمان تحویل آنها کمتر از ۵ ماه پیش‌بینی یا به قولی تضمین می‌شود این در حالی است که اکثر پیش خریداران ترجیح می‌دهند واحد مسکونی مورد نظر خود را با گذشت مدت زمان طولانی‌تری تحویل بگیرند.
یکی از بنگاهداران فعال در منطقه پونک در رابطه با وضعیت فعلی پیش‌فروش واحدهای مسکونی به «دنیای اقتصاد» گفت: اکنون بیشتر مراجعه‌کنندگان به عنوان پیش خریدار اظهار می‌کنند که سعی دارند واحد مورد نظرشان را وابسته به زمان تحویل انتخاب کنند نه فقط بر اساس شرایط پرداخت مبلغ پیش‌خرید و نوع سلیقه. این روزها این دسته از پیش خریداران با در نظر گرفتن قدرت مالی‌شان ترجیح می‌دهند واحد پیش‌خریداری شده خود را بین ۱۰ تا ۱۵ ماه آینده تحویل بگیرند.
وی در ادامه افزود : با توجه به حجم تقاضای این چنینی میزان فایل‌هایی که زمان تحویل آنها بیش از ۱۰ ماه یا حداکثر بیش از یک سال باشد در بازار بسیار اندک است و تعداد انگشت‌شماری از سازنده‌ها که به ندرت حاضر می‌شوند واحدی از سازه خود را بیش از ۱۰ ماه تحویل دهند، نسبت به واحدهای پیش فروش شده که زمان تحویل آنها کمتر از ۵ ماه است گران‌تر به بازار پیش خرید معرفی می‌کنند.
این مشاور املاک خاطر نشان کرد : سازنده‌ای در پونک واحد در حال ساختش را متری ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است و زمان تحویل این واحد را بیش از یکسال اعلام کرده است از طرف دیگر قیمت هر مترمربع واحد نوساز مسکونی آماده تحویل ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیشنهاد می‌شود. با این تفاسیر مشخص است که این سازنده ارزش واقعی پیش خرید را به متقاضیان پیشنهاد نکرده بلکه قیمت‌گذاری وی بالاتر از نرخ معقول است.

    نظرات