بیشترین رضایت از مسکن‌مهر «چوبی»

بیشترین رضایت از مسکن‌مهر «چوبی»

www.BanaNews.irبراساس یک نظر‌سنجی از ساکنان واحدهای مسکونی‌مهر ساخته‌شده در پروژه صنعتی‌سازی «مپسا» در فاز ۳ شهر جدید پرند، خانه‌های «چوبی» حائز بیشترین رضایت از طرف صاحبان واحدها بوده است. این در حالی است که برخی از تکنولوژی‌های به کار رفته در این پروژه، به خاطر تجربه اول پیمانکاران با نواقصی روبه‌رو بوده است. در فاز ۳ شهر جدید پرند یک هزار و ۹۸ واحد مسکونی‌مهر با استفاده از ۵ روش صنعتی‌سازی، احداث شده و بیش از دو سال است که نزدیک به ۸۰ درصد این واحدها مسکونی شده‌اند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در بین این واحدها، ۷۸ واحدمسکونی به صورت «چوبی» ساخته شده‌ که هم‌اکنون کل این ۸۷ واحد از یکسال گذشته مسکونی شده‌اند و خانوارها در ۶۰ واحد آنها ساکن هستند و مابقی نیز تحویل متقاضیان شده است.

علاوه بر این ۷۸ واحد مسکونی‌مهر چوبی، دو سال پیش فاز دوم این مدل خانه‌ها در فاز۵ پرند شروع به ساخت شد، اما به دلیل آتش‌سوزی کارگاه مستقر در فاز۵ -که هنوز علت دقیق این آتش‌سوزی مشخص نشده و معلوم نیست آتش‌سوزی به خاطر بی‌احتیاطی کارگران بوده یا دپوی مصالح دلیل آن بوده است- پیمانکار مربوطه به خاطر خسارت سنگین نتوانست ادامه کار بدهد. طوری که اخیرا با دستور وزیر راه‌وشهرسازی مقرر شده در محل این کارگاه آتش‌گرفته، میدان میوه‌‌وتره‌بار برپا شود.
به این ترتیب هیچ یک از خانه‌های چوبی ساخته‌شده در فاز۳ پرند دچار نقص و ایراد و آتش‌سوزی نشده است بلکه آتش‌سوزی متعلق به کارگاه ساختمانی بوده، نه واحدمسکونی ساخته شده.
براساس تحقیقات فنی دنیای‌اقتصاد از نحوه ساخت خانه‌‌های چوبی در فاز ۳ پرند، قطعات چوبی به کار رفته در این ساختمان‌های سه‌طبقه، چوب غنی‌ شده از رزین‌های استاندارد است. این در حالی است که عوام تصور می‌کنند چوب درختان بعد از بریده‌شدن از جنگل، یکراست به کارگاه منتقل شده و برای ساخت خانه به کار رفته است! آن‌طور که سه سال پیش در کارگاه مسکن‌مهر فاز۳ پرند مشاهده شد، چوب‌های غنی‌شده وارداتی بوده‌ و در هر مرحله از ساخت‌وساز این پروژه، شرکت ناظر بر پروژه، مراحل را با استانداردهای معتبر خانه‌چوبی – متعلق به شاخص‌های کیفی خانه‌های چوبی کشور آمریکا- تطبیق داده است. درباره کیفیت خانه‌های چوبی پرند، طبق آنچه اخیرا مدیرعامل شهر جدید پرند به یکی از مدیران «ایدرو» اعلام کرده، بیشترین رضایت ساکنان از خانه‌های‌چوبی بوده است.

 

    نظرات