جایگزینی کابلهای مسی با فناوری نسل جدید/ تکنولوژی نوری در مسکن مهر

جایگزینی کابلهای مسی با فناوری نسل جدید/ تکنولوژی نوری در مسکن مهر

http://www.bananews.ir/شرکت مخابرات استان تهران در راستای توسعه شبکه کابل و ارتقای کیفیت خدمات بر پایه تلفن ثابت، نسل جدید کابل های نوری مبتنی بر تکنولوژی GPON را جایگزین کابل های مسی فعلی می‌کند که در این راستا فاز آزمایشی این پروژه در شهرستان بومهن با موفقیت به اجرا درآمد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فرهاد جهانبخش مدیرکل مخابرات منطقه ۷ استان تهران در حاشیه بازدید خبرنگاران از این منطقه مخابراتی در شهرستان بومهن با اشاره به مزایای جایگزینی تکنولوژی جدید GPON با کابل‌های مسی اظهار داشت: اجرای این طرح در راستای سیاست‌های توسعه‌ای مخابرات صورت گرفته است که در این راستا توسعه شبکه کابل با تکنولوژی نوری GPON در سطح شهر پردیس بومهن برای ۵ هزار شماره به مرحله بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه اجرای این نوع فیبر مخابراتی ارتباط بهتر دیتا و ADSL را برای مشترکان مخابرات برقرار می‌کند خاطرنشان کرد: این پروژه هم اکنون به صورت آزمایشی در شهرستان بومهن تهران در حال اجرا است و به زودی در دیگر مناطق تهران نیز جایگزین کابل های مسی و سیستم های آنالوگ و دیجیتال می‌شود.

جهانبخش با تاکید براینکه این سیستم برای ارتباطات دیتا بسیار مهم تلقی می‌شود ادامه داد: تکنولوژی GPON امکان واگذاری سریع و به روز اینترنت پرسرعت با کیفیت را فراهم می‌کند و از طرفی مشکل سرقت کابل‌های مسی برای همیشه برطرف می‌شود.

مدیرکل مخابرات منطقه ۷ استان تهران خاطر نشان کرد: این تکنولوژی که بر پایه مخابرات نوری اجرایی خواهد شد در پروژه مسکن مهر به تعداد ۲ هزار شماره نصب شده است و برای ۴ هزار واحد در حال واگذاری مسکن مهر در این شهرستان نیز نصب خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه سرقت کابل‌های مخابراتی مسی که سالانه رقم بسیاری به مخابرات کشور ضرر وارد می‌کند ادامه داد: با اجرای پروژه GPON در کل استان تهران، رقم سرقت‌های کابل‌های مخابراتی به صفر خواهد رسید.

به گفته وی هم اکنون سامانه ۱۹۰ مخابرات به عنوان سامانه پیگیری شکایات و ارتباطات مردمی برای اعلام سرقت کابل‌های مخابراتی در دسترس مشترکان قرار دارد و در همین حال شماره پیام حراست مخابرات شامل ۱۸۴۸، ۷۷۶۵۶۵۶۵ و ۷۷۶۵۶۶۶۶ برای دریافت مشکلات قطعی تلفن به دلیل سرقت کابل در اختیار کاربران است؛ در این زمینه مخابرات منطقه ۷ تهران – بومهن- نیز سامانه ۵۵۵ را برای ارسال هرگونه اخباری در زمینه سرقت کابل‌ها راه اندازی کرده است که مشترکان در صورت مشاهده موارد مشکوک روی تاسیسات مخابراتی در بعد از ساعات اداری می‌توانند از این طریق، شرکت مخابرات را در جریان وقایع این چنینی قرار دهند.

 

جهانبخش از استقبال مشترکان مخابرات حومه تهران از سرویس پرداخت تلفنی و تلفن گویای ۱۸۱۸ خبر داد و گفت: آمارها نشان می‌دهد که مشترکان حومه تهران از این سرویس برای پرداخت غیرحضوری قبوض خود و نیز دریافت مبلغ بدهی بیشتر استفاده می‌کنند براین اساس پیش بینی می‌شود که در آینده نزدیک معضل توزیع قبوض برای همیشه مرتفع شود و دیگر نیازی به چاپ قبض کارکرد مشترکان احساس نشود.

    نظرات