شهردار تهران: مسیر پادگان جی به زودی بازگشایی می‌شود

شهردار تهران: مسیر پادگان جی به زودی بازگشایی می‌شود

http://www.bananews.ir/شهردار تهران با بیان این که مهم ترین معضل در مناطق ۹ و ۱۰ وجود بافت‌های فرسوده است، گفت: برای آن که بتوانیم این مشکل مردم را در مناطق جنوبی شهر و به ویژه این دو منطقه حل کنیم تصمیم گرفته شد که پولی بابت پروانه ساختمان از شهروندان دریافت نشود، چنانچه طی سال‌های اخیر در مجموع در مناطق ۹ و ۱۰ حدود ۲۳ میلیارد تومان از درآمد شهرداری حاصل از پروانه ساختمان دریافت نشد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح ۶۴ پروژه فرهنگی ورزشی عمرانی و ... شهرداری مناطق ۹ و ۱۰ با بیان این مطلب اظهار کرد: برای حضور در این جلسه نهایت تلاش خود را کرده‌ام و با وجود مشغله کاری که در روزهای پایانی سال داریم خواستم که حتما در این نشست حاضر باشم چرا که خود را مدیون شهدا و جانبازانی می دانم که این دو منطقه به اسلام و نظام جمهوری اسلامی تقدیم کردند.

وی ادامه داد: وقتی چشم ما به خانواده شهدا و جانبازان می افتد از اینکه ایستاده‌ایم خجالت زده می شویم و خجالت ما زمانی باید بیشتر شود که ایستاده باشیم و در نظام جمهوری اسلامی فرصتی در اختیار داشته باشیم اما آنطور که باید و شاید به خانواده و این بندگان خوب خدا خدمت نکنیم.

قالیباف افزود: ما خود را مدیون شهدا و جانبازان می دانیم و بارها گفته ام که زندگی در سایه نظام اسلامی خود نعمت بزرگی است که خدا به ما داده و باید شاکر باشیم که توانسته ایم در این مقطع زندگی کنیم.

وی ادامه داد: ما باید نهایت تلاش خود را بکنیم تا نظام را کارآمد و موثر کرده و آنطور که شایسته و بایسته است به مردم خدمت رسانی کنیم.تلاش ما نیز این است که به موازات کارهای عمرانی و خدماتی اقدامات لازم در حوزه فرهنگی و آموزشی تربیت و دین و ... را انجام دهیم.

 شهردار تهران با تاکید بر اینکه دین من به عنوان شهردار تهران به تک تک مردم این شهر است، گفت: عدالت و انصاف و مروت و جوانمردی اقتضا می کند خانواده هایی که در دوران سختی انقلاب که اگر فرزند یا همسرشان کار نمی کرد چرخه اقتصادی خانواده شان می ایستاد عزیزان خود را به جنگ فرستاده و علاوه بر تحمل فشار اقتصادی دوری و غم عزیزانشان را تحمل کردند ، امروز بیش از سایرین به آنها خدمتگزاری صورت گیرد و ما وظیفه خود را به تمام معنا خدمت به این افراد می دانیم.

قالیباف تصریح کرد: انصافا مردم جنوب شهر که در فراز و نشیب های انقلاب با انقلاب بودند امروز باید مورد توجه بیشتر قرار گیرند و من به عنوان شهردار تهران می گویم که شاید خدمت رسانی ما به آنها آنطور که باید و شاید نبوده است اما نهایت تلاش و توان خود را برای خدمت رسانی به آنها به کار گرفته ایم و خدا هم از بندگانش این را می خواهد که در حد وسع و توان خود تلاش کنند.

وی با بیان اینکه مهمترین معضل مناطق ۹ و ۱۰ بافت های فرسوده است گفت: در راستای نوسازی بافت های فرسوده این دو منطقه تصمیم گرفتیم که پولی بابت پروانه ساختمان از شهروندان دریافت نکنیم چنانکه طی سال های اخیر در مجموع این دو منطقه حدود ۲۳ میلیارد تومان از درآمد های شهرداری در حوزه پروانه ساخت دریافت نشد اما متاسفانه به دلیل تراکم ساختمان ها در بافت فرسوده و ریز دانه بودن آنها آنطور که باید و شاید شاهد نوسازی نبودیم.

شهردار تهران در ادامه در خصوص بازگشایی مسیر پادگان جی گفت: قرار بود این کار زودتر از این ها انجام شود اما با وجود آنکه شهرداری به تعهدات خود عمل کرده به دلیل اختلاف نظری که بین نیروهای مسلح وجود داشت این کار کمی به تاخیر افتاد اما خوشبختانه توافقات لازم صورت گرفته و امید است که به زودی شاهد باز شدن مسیر پادگان جی باشیم.

وی تصریح کرد: ادامه خیابان استاد معین و بزرگراه یادگار امام در داخل پادگان جی صورت گرفته اما هنوز این مسیر باز نشده است.

قالیباف در خصوص تعریض خیابان امام خمینی(ره) گفت: این پروژه در دست اجرا است که امیدواریم هر چه سریعتر به اتمام و بهره برداری برسد.

بنا بر این گزارش، مجموعه شهربانو در منطقه ۱۰، چندین زمین چمن مصنوعی و یک خانه دوچرخه در منطقه ۹ با حضور شهردار تهران افتتاح شد.همچنین در این مراسم از آیت الله شهسواری، خانواده شهیدان عباس جانی پور، مسعود و برهان ابراهیمی و جانباز محمد رضا هاشمیان تقدیر به عمل آمد.

    نظرات