آغاز بازسازی حرم ابوالفضل(ع)

آغاز بازسازی حرم ابوالفضل(ع)

http://www.bananews.ir/فاز جدید طرح توسعه حرم مطهر حضرت عباس(ع) وابسته به شرکت ارض القدس آغاز شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع‎رسانی حج به کربلای معلی، مهندسان و متخصصان پرژوه بازسازی و توسعه حرم مطهر حضرت عباس(ع) وابسته به شرکت ارض‎القدس فاز جدید پروژه توسعه حرم مطهر را با مرحله توسعه هفت درب ورودی حرم مطهر اغاز کردند.

براساس این گزارش، این مرحله از پروژه مهمترین بخش و مکمل دیگر مراحل پروژه توسعه حرم مطهر حضرت عباس(ع) است، و باعث فراهم‎سازی مکان بیشتر برای زائران و مسیر زیارت‎های میلیونی است.

این گزارش حاکی است، این توسعه افزون بر ایجاد فضای بیشتر و مناسب برای زائران باعث استحکام بنای حرم مطهر می‎شود زیرا پایه‎های اجری و گچی قدیمی با پایه های سیمانی و جدید تعویض خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، فضای داخلی این درب‎های ورودی با کاشی کربلائی و معرق‎کاری و طلاکاری تزیین داده خواهد شد تا با نقش و نگار بافت قدیمی و جدید سایر بخش‎های حرم مطهر یکدست و یکسان شود.

این پروژه با توسعه درب ورودی قبله و درب ورودی امام حسن(ع) آغاز شده است، و در ادامه شامل درب ورودی علقمه (باب الفرات) واقع در سمت شرقی حرم مطهر که زائران استان‎های بغداد و بابل از آن رفت و آمد می‎کنند خواهد شد.

    نظرات