ارتقای کیفیت محیط و طراحی شهری از موضوعات مهم در طرح‌های جدید توسعه شهری

ارتقای کیفیت محیط و طراحی شهری از موضوعات مهم در طرح‌های جدید توسعه شهری

http://www.bananews.ir/مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران، تهیه حجم زیادی از اطلاعات شهری در راستای اجرای طرح تفصیلی به عنوان تحولی بزرگ در زمینه دانش شهری دانست و گفت: در سال اول اجرای طرح تفصیلی بیش از ۷۰ درصد اهداف طرح تفصیلی محقق شد و کیفی کردن موضوعات طرح های توسعه شهری و ارتقای اطلاعات در لایه های جدید تر طرح تفصیلی در ادامه اجرای طرح در دست انجام است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجید پاکساز با بیان این مطلب گفت: ارتقای کیفیت محیط شهری و طراحی شهری از بحث های مورد تاکید طرح های توسعه شهری جدید است که در این راستا شهرداری تهران و مدیریت شهری پروژه های مختلفی را برای آن در نظر گرفته است.

وی افزود: پیاده راه سازی های گسترده در بافت های تاریخی و درون شهری مانند محدوده تهران ناصری وبازار تهران، طراحی شهری میدان امام حسین(ع) و خیابان ۱۷ شهریور تا میدان شهدا، ساخت بزرگترین مرکز تفرجی و تفریحی خاورمیانه در منطقه ۲۲ ، احداث دریاچه چیتگر و غیره از جمله طرح هایی است که جزو تجربیات بزرگ شهرداری در زمینه ارتقای کیفیت محیط شهری است.

مدیر کل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: به مدد دانش کارشناسی و تجربه کارگروه های تخصصی، تجربیات گسترده ای در حوزه شهری کسب شد و باید در اختیار سایر کلانشهرها نیز قرار گیرد که این کار نیز به خوبی صورت می گیرد.

وی با اشاره به استقبال شهروندان در زمینه ساخت و ساز در طرح تفصیلی جدید تصریح کرد: در سال اول اجرای طرح تفصیلی بیش از ۷۰ درصد اهداف طرح تفصیلی محقق شد و کیفی کردن موضوعات طرح های توسعه شهری و ارتقای اطلاعات در لایه های جدید تر طرح تفصیلی در ادامه اجرای طرح در دست انجام است.

پاکساز در ادامه با تاکید بر اهمیت اجرای دقیق طرح تفصیلی خاطرنشان کرد: طرح تفصیلی تهران با رویکردی واقع گرایانه تهیه شده است و حجم زیادی از اطلاعات شهری در این خصوص آماده شده است که این موضوع یک تحول بزرگ در زمینه دانش شهری محسوب می شود.

    نظرات