پیش‌بینی بازار مسکن در فصل بهار

پیش‌بینی بازار مسکن در فصل بهار

http://www.bananews.ir/عضو هیات مدیره کانون سراسری کاردان‌های فنی رکود در بازار مسکن را تا خردادماه پیش‌بینی کرد و گفت: وضعیت بازار مسکن پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مشخص می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کامبیز اثباتی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به افزایش قیمت مسکن از سال گذشته، تاکید کرد: نوسانات نرخ ارز، افزایش قیمت مصالح ساختمانی، زمین، دستمزد کارگران و ... در افزایش قیمت تمام شده هر واحد مسکونی تاثیرگذار بود.

اثباتی با بیان اینکه برخی مصالح ساختمانی در سال گذشته با رشد قیمت مواجه بودند و برخی نیز حتی افزایش دو برابری قیمت داشتند، گفت: قیمت تمام شده هر واحد مسکونی نیز به تناسب مصالح کاربردی، افزایش داشته است؛ به گونه‌ای که با مشاهده قیمت آپارتمان در سال جاری شاهد افزایش قیمت آپارتمان هستیم.

به گفته وی تاثیر نوسانات ارز و بازار، شش ماه تا یکسال بعد در بخش مسکن مشخص می‌شود چراکه افزایش قیمت مصالح ساختمانی طی مراحل ساخت به تدریج افزایش می‌یابد و پس از پایان ساخت و ساز بر قیمت تمام شده واحد تاثیر بسزایی دارد.

عضو هیات مدیره کانون سراسری کاردان‌های فنی معتقد است: قیمت مسکن در سال جاری پس از خردادماه به خوبی مشخص می‌شود چرا که همواره در زمان انتخابات با تغییرات موجود در کلیه اقلام، مسکن هم بی‌تاثیر نمی‌ماند.

    نظرات