واحد‌های مقاوم‌سازی شده در زلزله آسیب چندانی ندیده‌اند

واحد‌های مقاوم‌سازی شده در زلزله آسیب چندانی ندیده‌اند

http://www.bananews.ir/رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر امداد‌رسانی بنیاد مسکن در زلزله رخ‌داده در بوشهر گفت: واحد‌های مقاوم‌سازی شده آسیب چندانی ندیده‌اند اما براساس آمار‌های رسیده از این شهر واحد‌هایی که مقام‌سازی نشده‌اند، آسیب دیدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا تابش در سالروز تاسیس بنیاد انقلاب اسلامی گفت: براساس آمار، تعداد واحد‌های مسکونی این شهر ۳۵۰ هزار واحد در پنج روستا اعلام شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های این بنیاد در بخش مسکن روستایی گفت: در دو دولت اخیر این کار با جدیتی انجام شده و تاکنون در این بخش مقاوم‌سازی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن روستایی با اعطای تسهیلات به پایان رسیده است.

تابش تاکید کرد: تاکنون ۱۲ هزار میلیارد تومان از سوی بانک مسکن با مردم عقد قرار‌داد شده که ۱۰ هزار و ۷۶۱هزار میلیارد تومان در مدت هفت سال برای مسکن روستایی به مردم داده شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان عقد قرارداد از سوی بانک‌ها اشاره کرد که از این میزان ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پول به مردم داده شده و کار یک میلیون و ۲۸۹ هزار واحد مسکونی در روستاها پایان یافته است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر بازسازی‌های انجام شده در روستاها، گفت: تاکنون بالغ بر ۲۳۸ هزار واحد در طول دولت نهم و دهم بازسازی شده‌اند و از مقاومت لازم برخوردار هستند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود:‌ بازسازی‌ها در ۳۰۶ روستا در منطقه آذربایجان شرقی شامل ۹۵۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده بالای ۶۰ درصد بود که در حال حاضر بالای ۱۰ هزار واحد ساخته و تکمیل شده است.

وی افزود: برای واحدهای دامی نیز بالای ۱۰ هزار واحد نیز ساخته شده و این برای اولین بار بود که پس از زلزله، معیشت زلزله زدگان در کنار بازسازی‌ها دیده شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به مسکن شهری بنیاد گفت: مسکن شهری در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر حدود ۳۵۰ هزار واحد واگذار شده است که اکنون ۲۱۰ هزار واحد اتمام و ۱۷۶ هزار افتتاح می‌شود.

وی با بیان برنامه جدید در نظر گرفته شده برای روستاهای با ارزش تصریح کرد: از سال گذشته با تفاهم‌نامه‌ای که میان بنیاد مسکن، وزارت راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی منعقد شده ۱۲۰ روستا با هدف گردشگری شناسایی شده که این طرح در ۳۰ روستا آغاز شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای آن دسته از مالکانی که قصد ساخت دو واحد همجوار یا دو طبقه‌ای در این روستاها را دارند، گفت: متقاضیان می‌توانند دو وام تسهیلات برای ساخت واحد برای گردشگران درخواست کنند.

به گفته تابش تاکنون دو میلیون و ۶۹۶ هزار واحد روستایی سنددار شده‌ است که در برنامه امسال ۱۶۰ هزار واحد دیگر برای سنددار شدن در نظر گرفته شده است.

    نظرات