حال و هوای بهاری بازار مسکن/ نرخ آپارتمان‌های کوچک در تهران

حال و هوای بهاری بازار مسکن/ نرخ آپارتمان‌های کوچک در تهران

http://www.bananews.ir/با گذشت حدود دو هفته از عید نوروز قیمتها نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است و واحدها به همان قیمتی که در بهمن ماه افزایش یافته بود خرید و فروش می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بازار مسکن با گذشت حدود دو هفته از تعطیلات عید با نوسانی روبرو نبوده است و قیمتها با همان نرخ سال گذشته از سوی مالکان تعیین می شود. البته از نگاه فعالان بازار، خرید و فروش واحدهای مسکونی هنوز به طور رسمی آغاز نشده است.

در واقع از بهمن ماه سال گذشته که افزایش قیمت مسکن به اوج خود رسید، خرید و فروش های مسکن با رکود بیشتری همراه شد و قیمتها بیش از حد تصور کارشناسان و حتی مسئولین دولتی بالا رفت اما به نظر می رسد که در حال حاضر قیمتها به همان روال سابق تعیین می شوند.

اما در این مدت بخش زیادی از متقاضیان که پس انداز خود را به رقم قابل توجهی برای خرید خانه رسانده بودند دوباره از بازار مسکن حذف شدند و به گفته یکی از فعالان اقتصادی، افزایش قیمت مسکن بیش از حد توان خرید اغلب متقاضیان بوده است؛ به همین جهت متقاضیان کمتری به بنگاه های املاک مراجعه می کنند.

این فعال بازار مسکن اعلام می کند که وقتی خریداران برای خرید خانه مراجعه می کردند هرروز از سوی مالک قیمت بالاتری تعیین می شد که در نهایت افزایش قیمتها موجب شد این دسته از متقاضیان از خرید مسکن منصرف شوند ؛ در نتیجه امسال هم در بازار اجاره بها حضور داشته باشند.

گرچه مسئولان دولتی پیش بینی می کردند که با افتتاحهای مسکن مهر، قیمتها در شهر تهران و دیگر کلانشهرها کنترل خواهد شد اما با گذشت حدود دو سال از ساخت وسازهای دولتی و تحویل حدود یک میلیون واحد مسکونی نه تنها قیمتها کاهش نداشت بلکه با افزایش هم روبرو شد.

 

قیمت آپارتمان‌های زیر ۴۲ مترمربع در تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، آپارتمان‌های ۴۱ و ۸۱ متری و نوساز با انباری و پارکینگ در اتوبان محلاتی با قیمتهای ۱۵۵ و ۲۷۵ میلیون تومان به فروش می رسد و برای واحدی ۴۵ متری در فرمانیه یک خوابه و نوساز، قیمت ۳۵۵ میلیون تومان تعیین شده است.

یک دستگاه آپارتمان ۴۲ متری با عمر دو ساله در خیابان کرمان با تمامی امکانات متری ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و واحد دیگری در نامجو کاوه با متراژ ۴۳ مترمربع متری ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

برای آپارتمانی ۴۲ متری و نوساز در یادگار - امام خمینی هر متر مربع ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت تعیین شده است و واحدی به مساحت ۴۵ مترمربع در مرزداران با عمر ۱۴۰ ساله و انباری به قیمت ۲۲۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

واحدی ۴۱ متری در نواب سینای شرقی نوساز، ۱۳۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و آپارتمان دیگری در شهران به مساحت ۴۵ متر نوساز با پارکینگ ۲۵۷ میلیون تومان به فروش می رسد.

یک دستگاه آپارتمان در مولوی ایستگاه سعادت به مساحت ۴۴ متر با قیمت ۹۹ میلیون تومان به فروش می رسد و واحدی در مختاری شرقی با مساحت ۴۲٫۵ مترمربع با عمر ۳ ساله با ۸۲ میلیون تومان نقد و ۲۰ میلیون تومان وام قیمت گذاری شده است.

    نظرات