افزایش اجاره‌بها در تهران حداقل ۲۰ درصد

افزایش اجاره‌بها در تهران حداقل ۲۰ درصد

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه‌وشهرسازی اعلام کرد: سال گذشته اجاره‌بهای واحدمسکونی در تهران بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ابوالفضل صومعه‌لو به خبرگزاری‌مهر گفت: «عده‌ای با افزایش قیمت مسکن از بازار سوءاستفاده می‌کنند.
ما سال گذشته حداکثر نرخ مجاز افزایش اجاره‌بها در قراردادها را ۱۴ تا ۱۵ درصد تعیین کردیم، عده‌ای از مردم هم به ما اعتراض کردند که حداکثر افزایش اجاره‌بها را باید ۱۰ درصد اعلام می‌کردید و در تمام کشورها حداکثر اجاره‌بها این رقم افزایش پیدا می‌کند.

اما ما به آنها اعلام کردیم که این واقعیت نرخ‌های اجاره است و حتی دولت چند درصد کمتر از نرخ واقعی هم اعلام کرد؛ زیرا برخی از مالکان اجاره‌بها را بالا نمی‌برند اما میانگینی که از اتحادیه مشاوران املاک گرفتیم افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی اجاره بها در در سال گذشته را نشان می‌داد؛ بنابراین ما سعی کرده بودیم که کمتر از این نرخ باشد.»
صومعلو با بیان اینکه رشد اجاره‌بها در سال ۹۱ تا ۲۲ درصد هم گزارش شده بود، بیان کرد: میانگین قیمتی که از سوی وزارت راه وشهرسازی اعلام شده بود، در بازار به اجرا رسید و مستاجران مشکلی در خصوص این قیمت نداشتند؛ بنابراین امسال هم اجاره بها افزایش پیدا می‌کند به همین منظور دولت وارد بازار اجاره خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه معتقدم: دولت به عنوان بخش حاکمیتی باید در بازار اجاره بها وارد شود، گفت: افتتا‌ح‌های مسکن مهر تاثیر زیادی را بر بازار اجاره‌بها می‌گذارد و ممکن است که قیمت‌ها در این بخش پایین بیاید؛ زیرا مسکن مهر کمک می‌کند که مستاجران صاحبخانه شوند.

    نظرات