حق بیمه هر متر مربع و مالیات مسکن مهر مشخص شد

حق بیمه هر متر مربع و مالیات مسکن مهر مشخص شد

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی میزان حق بیمه پیمانکاری و کارگاهی واحدهای احداثی مسکن مهر به ازای هر متر مربع را مبلغ ۵۲ هزار ریال و مالیات ساخت ۱۰۰ مترمربع را ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد در خمینی شهر و درچهارمین دور سفرهای استانی اعضای هیات دولت به استان اصفهان گفت: به دنبال اعتراض و درخواست پیمانکاران و شرکتهای تعاونی مسکن مهر استان اصفهان، مشکل بیمه و مالیات شرکتهای مسکن مهر این استان حل شد.

وی افزود: با توجه به بخشنامه رییس سازمان امور مالیاتی کشور برای قراردادهای پیمانکاران با شرکت تعاونی مسکن مهر معافیت مالیاتی و بیمه ساختمان باید طبق مصوبه هیات دولت عمل شود و دریافت مبالغ بیش از این مصوبه ابلاغی تخلف است.

وی با اشاره به اینکه این مصوبه به جز استان اصفهان در سراسر کشور اجرا شده است، گفت: امروز در تماس تلفنی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیریت سازمان تامین اجتماعی و امور مالیاتی استان این موضوع مطرح و پیگیری شد.

نیکزاد گفت: سازندگان واحدهای احداثی و پیمانکاری فرعی در قالب طرح مسکن مهر به جز حق بیمه موضوع این بند مشمول پرداخت حق بیمه دیگری نخواهند بود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: سازندگان مسکن مهر که در قالب تفاهم نامه سه جانبه مسکن مهر اقدام به ساخت مسکن مهر می‌کنند، مشمول مالیات موضوع ماده (۱۰۴) قانون مالیاتهای مستقیم نمی شوند.

نیکزاد گفت: با توجه به بخشنامه رییس سازمان امور مالیاتی کشور برای قراردادهای پیمانکاران با شرکت تعاونی مسکن مهر معافیت مالیاتی و بیمه ساختمان باید طبق مصوبه هیات دولت عمل شود و دریافت مبالغ بیش از این مصوبه ابلاغی تخلف است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در دولت نهم و دهم برای ساخت۲۱۷ هزار واحد مسکن مهر شهری و روستایی در استان اصفهان ۸۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و افتتاح این تعداد واحد مسکن مهر یک رکورد ماندگار در کشور است.

نیکزاد با اشاره به افتتاح ۳۴ هزار واحد مسکن مهر در مرحله اول در استان اصفهان گفت: برای ساخت ۳۶ هزار واحد مسکن مهر افتتاح شده در مرحله دوم ،یکهزار و ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۸۸ واحد مسکن مهر در خمینی شهر افتتاح شد، تصریح کرد: از سنتها و سیره حسنه سفرهای دولت به استانهای مختلف دیدارهای مردمی و بررسی مشکلات مردم از نزدیک از طرف وزیر معین و فرستاده ویژه هیات دولت است.

    نظرات