دستور نیکزاد برای تسریع ساخت مترو پرند

دستور نیکزاد برای تسریع ساخت مترو پرند

http://www.bananews.ir/وزیر و شهرسازی در بازدید از پروژه متروی پرند و پروژه‌های مسکن مهر این شهر، دستور لازم برای تسریع امور را صادر کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد صبح امروز - یکشنبه - در بازدید از روند اجرایی متروی پرند گفت: به منظور سهولت و سپری شدن زمان کمتر در تردد ساکنان شهر پرند به تهران، عملیات اجرایی مترو پرند از سال ۸۸ در دستور کار مسئولان امر قرار گرفته است.

وی افزود: طول مسیر مترو تهران - پرند ۵۰ کیلومتر است که بر اساس توافق انجام شده، مقرر شده بود ۲۰ کیلومتر این خط ریلی توسط شهرداری تهران، ۱۲٫۵ کیلومتر تا فرودگاه حضرت امام (ره) توسط وزارت راه و ترابری سابق و ۱۷٫۵ کیلومتر باقیمانده تا پرند توسط شرکت عمران شهرهای جدید احداث شود که در حال حاضر با تامین اعتبار لازم، این کار به صورت یکپارچه توسط شرکت بهره‌برداری مترو تهران انجام می‌شود.

نیکزاد گفت: در طول مسیر ساخت متروی پرند هفت پل با دهانه‌های مختلف طراحی شده است که از جمله طولانی‌ترین پل در این مسیر به طول ۱۴۰ متر است که روی بزرگراه تهران - ساوه قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در این مسیر ۲۸ آب‌رو طراحی شده که عملیات اجرایی ۱۴ دستگاه آن تمام شده است.

وی از پروژه‌های مسکن مهر پرند در نقاط مختلف این شهر بازدید کرد و در پایان با شرکت در جلسه‌ای برای تسریع در امور برخی تعاونی‌ها دستور لازم را صارد کرد.

    نظرات