نصب صحیح کولرهای گازی به کاهش هزینه برق کمک می‌کند

نصب صحیح کولرهای گازی به کاهش هزینه برق کمک می‌کند

http://www.bananews.ir/سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) اعلام کرد: نصب صحیح کولرهای گازی نقش مهمی در کاهش مصرف برق و هزینه آن دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) نخستین مورد در استفاده از کولرهای گازی (اسپیلیت)، توجه به ظرفیت کولر متناسب با مساحت فضای محیط است. همچنین میزان ارتفاع محل نصب پنل داخلی کولر باید بین دو متر تا دو متر و ۲۰ سانتیمتر از سطح زمین باشد.

موقعیت قرار گرفتن کندانسور بیرون نسبت به پنل داخلی مورد دیگری است که بهتر است کندانسور بیرونی از پنل داخلی پایین تر باشد.

بنابراین گزارش، رعایت مواردی همچون نصب کولر گازی در مسیر جریان هوا و محل سایه (نصب سایه بان)، تنظیم ترموستات بر روی ۲۴ تا ۲۶ درجه، عایق کاری لوله های مبرد و استفاده از مواد ضدزنگ در کولر گازی های اسپیلیت، موجب طولانی شدن عمر دستگاه و شبکه کندانسور و تبادل سریع گرما و سرما می شود و در کاهش مصرف برق و افزایش بازده نهایی این گونه کولرها تاثیر متقابل دارد.

هنگام نصب کولرهای گازی و اسپیلیت ها باید مراقب بود تا گرد و غبار و ذرات ریز وارد لوله های مبرد نشود زیرا این ذرات ممکن است لوله مویین کولر را مسدود کرده و به کمپرسور صدمه بزند و در نتیجه موجب کوتاه شدن عمر دستگاه شود.

انتخاب محل مناسب و نصب درست اجزای اسپیلیت ها ضمن کاهش مصرف برق، موجب افزایش طول عمر مفید آنها می شود.

    نظرات