اقدامات شهرداری در زمینه مناسب‌سازی معابر برای تردد معلولان ظاهرسازی است

اقدامات شهرداری در زمینه مناسب‌سازی معابر برای تردد معلولان ظاهرسازی است

رئیس هیئت مدیره انجمن باور گفت: اکثر اقداماتی که شهرداری در زمینه مناسب‌سازی معابر برای تردد معلولان انجام می‌دهد تنها در حد ظاهرسازی است و به همین دلیل کارهای صورت گرفته در جهت خدمت به معلولان با مشکل روبرو می‌شود.

به گزارش بنا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، سهیل معینی با اشاره اینکه وضعیت مناسب‌سازی معابر و اماکن شهری غیر قابل قبول است، اظهار داشت: عدم مناسب سازی در شهرها منجر به تشدید مشکلات معلولان شده است ضمن اینکه ستاد مناسب‌سازی شهرداری نظارتی بر معابر شهری در خصوص تردد معلولان ندارد.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی از سوی مسئولان شهری در خصوص تردد معلولان انجام شده است اما کافی نیست ضمن اینکه اقدامات انجام شده هم دارای اشکالات اساسی بوده است.

معینی بیان داشت: بسیاری از اقدامات صورت گرفته از سوی پیمانکاران استانداردهای لازم را ندارد چرا که نظارتی بر آنها وجود ندارد و نیاز است ستاد مناسب‌سازی شهرداری بر عملکرد آنها نظارت کند.

رئیس هئیت مدیره انجمن باور اضافه کرد: اکثر اقداماتی که شهرداری در زمینه مناسب‌سازی معابر انجام می‌دهد تنها در حد ظاهرسازی است و به همین دلیل کارهای صورت گرفته در جهت خدمت به معلولان با مشکل روبرو می‌شود.

وی ادامه داد: دو گروه از معلولیت‌ها از جمله جسمی، حرکتی و نابینایی بیشتر از گروه‌های دیگر از معلولان در زمینه عدم مناسب سازی معابر رنج می‌برند، ضمن اینکه اقدامات مناسب سازی معابر برای قشرهای دیگر از جمله سالمندان، زنان باردار مفید است.

معینی در ادامه به مشکلات معیشتی و رفاهی معلولان اشاره کرد و گفت: مستمری که معلولان دریافت می کنند جوابگو هزینه‌های زندگی آنها نیست.

    نظرات