قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

http://www.bananews.ir/این روزها در بازار مسکن خریداران و مستاجران با توجه به قیمت‌های پیشنهادی فروش و اجاره دچار دوگانگی شده‌اند، زیرا آنها اظهار می‌کنند ارزش واحد پولی کاهش پیدا کرده است یا اینکه مالکان با واژه «انصاف» اظهار غریبی می‌کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از بنگاهداران املاک، تامین نقدینگی برای خرید و اجاره واحد مسکونی مورد نظر در گذشته برای برخی افراد مشکل بود، اما با کمی تلاش کسری بودجه شان جبران می‌شد اما حال زمانی فرا رسیده است که مستاجران امروز به محض تنظیم قرارداد اجاره فعلی برای فراهم کردن مبلغ اجاره بهای سال بعد برنامه‌ریزی می‌کنند و حتی گاهی حدس می‌زنند که سال بعد احتمال دارد نرخ اجاره‌شان به چه‌اندازه‌ای افزایش پیدا کند.
از سوی دیگر خریداران هم هر روز نسبت به روز گذشته در تکاپو هستند تا از هر طریقی که امکان دارد بودجه خرید واحد مورد نظرشان را تامین کنند تا مبادا فردا روز قیمت در بازار مسکن دچار نوسان شود.
دلالان بازار مسکن اکنون معتقد هستند، خریداران مسکن بابت بودجه‌ای که صرف خرید می‌کنند باید واحد بهتری را در مقایسه با آنچه از طرف فروشنده‌ها عرضه می‌شود، خریداری کنند.
با توجه به این تفاسیر، کلیه افرادی که در بازار خرید و اجاره مسکن در حال رفت و آمد هستند و حتی مشاوران املاک براین باورند که بازار مسکن مثل سابق قابل اطمینان نیست و هر لحظه متقاضیان ممکن است از بازار مسکن به اصطلاح «رودست» بخورند.
یکی از بنگاهداران فعال در خیابان امیرآباد درباره وضعیت کنونی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی به «دنیای اقتصاد» گفت: اکنون بازار معاملات بسیار ضعیف است در حالی که پارسال شرایط خرید و فروش اگرچه تعریفی نداشت، اما حجم معاملات نسبت به سال‌جاری بهتر بود.
وی همچنین عنوان کرد: با گذشت ۲ ماه از ابتدای سال اکثر فروشنده‌ها نرخ‌های پیشنهادی خود را با نوسان رو‌به‌رو کرده‌اند که این نوسان قیمت‌ها اصلا به سود خریداران نیست.
این مشاور املاک تاکید کرد: در حال حاضر اکثر خریداران با بودجه‌ای حدود ۸۰۰ میلیون تومان وارد بازار می‌شوند که در ازای این مبلغ آنها می‌توانند واحدی نوساز با متراژ ۱۰۰ تا ۱۱۵ متری با امکانات را خریداری کنند، اما خریداران انتظار دارند با این مبلغ واحدی حدود ۱۳۰ یا ۱۴۰ متری را خریداری کنند.
علاوه براین در بلوار ۲۴ متری واقع در سعادت‌آباد که جزو یکی از با کیفیت‌ترین محله‌های غرب تهران به‌شمار می‌رود و ارزش املاک مسکونی آن منطقه طبق گفته بنگاهداران به بالاترین مبالغ پیشنهاد می‌شوند هم راکد است.
اگرچه متقاضیان برای خرید واحد مورد نظرشان در این محله بودجه نسبتا زیادی را در نظر می‌گیرند، اما این دسته از خریداران هم براین باورند که باید واحدی با متراژ بزرگ‌تر و امکانات بهتری را خریداری کنند.
بنگاهداری در این رابطه خاطر نشان کرد: اکنون قیمت واحدهای مسکونی در این خیابان بیش از یک میلیون تومان افزایش یافته است و بیشتر متقاضیان براین امید هستند که با بودجه خود بتوانند واحدی بیش از ۱۵۰ متر مربع و حداقل ۴ خوابه را خریداری کنند در صورتی که با آورده آنها برآورده کردن چنین خواسته‌ای دشوار است.

 

    نظرات