افتتاح ۷۳۸ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و راه روستایی در استان کرمان

افتتاح ۷۳۸ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و راه روستایی در استان کرمان

۷۳۸http://www.bananews.ir/ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و راه روستایی و از جمله ۲۹۰ کیلومتر از بزرگراه بندرعباس - سیرجان - انار با حضور رییس‌جمهور افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمود احمدی‌نژاد صبح امروز (سه‌شنبه) بلافاصله پس از ورود به کرمان با حضور در محل بزرگراه بندر عباس - سیرجان، ۲۹۰ کیلومتر از این بزرگراه را که در محدوده استان کرمان احداث شده است، افتتاح کرد.

مسیر بندر عباس - سیرجان - انار به طول ۵۴۰ کیلومتر بخشی از محور سراسری بندرعباس - سیرجان - یزد - تهران است که به عنوان مهمترین قسمت کریدور جنوب - شمال، علاوه بر جابجایی مسافر،‌ شریان اصلی حمل و نقل کالا به داخل کشور و ترانزیت به منطقه آسیای میانه است.

هزینه احداث این بخش از بزرگراه که در استان کرمان به بهره‌برداری رسید، یک هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان است. کاهش زمان سفر در این مسیر به مدت یک ساعت و نیم، موجب کاهش مصرف سوخت به میزان ۱۱۰ هزار لیتر در روز خواهد شد.

در حاشیه محل افتتاح این بزرگراه، جمعی از مردم محلی برای استقبال و دیدار با رییس‌جمهور اجتماع کرده بودند و رییس‌جمهور نیز با حضور در جمع آنها از نزدیک با اهالی این منطقه دیدار و جهت برآورده کردن پیشنهادات و رفع مشکلات آنان قول مساعد داد. مردم نیز شعارهایی نظیر «احمدی حمایتت می‌کنیم» سردادند.

    نظرات