سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومانی در بخش مسکن

سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومانی در بخش مسکن

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: در حال حاضر ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش مسکن انجام شده و بیش از ۴۱ هزار کیلومتر راه، بزرگراه و آزادراه درحال ساخت است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد صبح امروز - سه‌شنبه - در سفر به شهرستان سیرجان اظهار کرد: طبق آمار سرشماری سال ۹۰ معادل ۲۱٫۲ میلیون خانوار در ۲۱٫۶ میلیون واحد مسکونی زندگی می‌کنند.

وی افزود: اولین بار در تاریخ ایران است که ۴۰۰ هزار واحد مسکونی مازاد بر نیاز احداث شده است.

نیکزاد گفت: در سال ۸۵ رییس جمهور اعلام کرد که می‌خواهیم سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی را مقاوم‌سازی کنیم اما بسیاری گفتند که این کار شدنی نیست ولی اکنون دو میلیون و ۱۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در هفتمین سال دولت، پنج میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای کشور ساخته شده است.

وی ادامه داد: ۶۵۰ هزار نفر جمعیت در ۵۱۸ واحد مسکونی زندگی می‌کردند اما در حال حاضر ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش مسکن انجام شده است.

 

نیکزاد گفت: در زمینه حمل و نقل نیز اقدامات بسیار گسترده و سرمایه‌گذاری‌های زیادی انجام شده است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی نسبت به هشت سال دولت قبل طول آزادراهها در کشور ۲٫۷ برابر، طول بزرگراهها ۳٫۳ برابر و طول راه‌های روستایی ۱٫۵ برابر شده است.

وی افزود: اکنون ۴۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه، بزرگراه و آزادراه درحال ساخت است.

نیکزاد از پایان زیرسازی هزار کیلومتر خط آهن خبر داد و گفت: برای تکمیل این خطوط منتظر ریل هستیم.

وزیر راه و شهرسازی از افتتاح ۲۹۰ کیلومتر راه همزمان با سفر رییس‌جمهور به کرمان خبرداد و گفت: با این افتتاح در سیرجان - شهربابک - شهر انار معادل ۱۱۰ هزار لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی می‌شود چراکه این مسیر راه را کوتاه کرده است.

نیکزاد افزود: هشت پروژه راه و یک پروژه مسکن امروز - سه‌شنبه - افتتاح می‌شود.

وی یادآوری کرد: قرار است امروز ۷۳۸ کیلومتر راه با ۵۱۰ میلیارد تومان اعتبار و ۷۷۴۸ واحد مسکونی با ۳۱۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح شود.

    نظرات